Vyhledávání

Smolný návrat roudnického jezdce Martina Matzkeho do FIA GT3 na Slovakiaringu

Smolný víkend pro roudnického jezdce Martina Matzkeho

Další do sbírky smolných závodů by se dal zařadit i závodní víkend na Slovensku. Ačkoliv Martin Matzke s Markusem Palttalou dělali vše pro to, aby se umístili co nejvýše v poli, bohužel technika a soupeři jim překazili jejich plány. V první sobotní kvalifikaci, která určuje pořadí na startu sobotního závodu, vyjel Markus dvanáctou pozici se ztrátou 1.082 sec. na prvního. Ambice a strategický tah se týmu tentokrát moc nevydařil.

„Zkusili jsme zariskovat a změnit nastavení do měřeného tréninku. Toto nastavení se bohužel projevilo jako horší a nebylo možné s ním zajet lepší výsledek. To potvrzuje i to, že jsme s Markusem zajeli takřka identický čas. Do nedělního závodu jsme startovali až z dvacáté páté pozice, což byla pro nás obrovská nevýhoda….s Fordem se na této trati nedá moc předjíždět,“ řekl Martin po kvalifikaci. První závod se nesl ve znamení obrovské smůly. Markus perfektně odstartoval a vyhnul se i kolizi, která zablokovala první zatáčku, ale v pátém kole, kdy na osmé pozici pronásledoval závodní vůz na sedmém místě, mu odlétnutý kámen prorazil vodní chladič, a tak musel ze závodu odstoupit. Do nedělního závodu nastupovala posádka až z dvacáté páté pozice. Závod rozjížděl tentokrát Martin. Jeho cílem bylo skončit někde v první desítce, ale to se nepodařilo. Nejprve došlo ke kontaktu s Audi teamu United Autosport, a později došlo k ataku vozem Ferrari teamu MTECH.

„Oba kontakty, kterými jsem na trati prošel, byly standartní závodní kolize, ale bohužel z obou jsem odešel s obrovskou časovou ztrátou. Poprvé jsem vylétl mimo trať a podruhé dostal hodiny. Druhý z kontaktů byl trošku agresivnější. I sportovní komisaři ho ohodnotili za agresivní a soupeř obdržel penalizaci průjezdu boxem. Celý závod jsem se snažil jet bez chyby, ale na vjezdu do boxu jsem o dva metry přejel bílou čáru ohraničující vjezd do boxu a dostal penalizaci. Byla to velká škoda, protože Markus se zrovna pohyboval okolo dvanáctého místa, a po absolvování průjezdu boxem jsme spadli až na 19. místo, na kterém jsme závod dokončili,“ shrnul Martin nedělní závod. V současné době probíhají jednání se dvěma týmy o startu v dalších závodech s vozem kategorie GT3 v šampionátu Blancpain Endurance series a nebo ADAC GT Masters.

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu