Vyhledávání

Sports Car Challenge 2013, jako bratr a sestra

Sports Car Challenge 2013, jako bratr a sestra

Zatímco Sports Car Challenge Austria již skončila posledním závodem na Monze, o vítězích German Sports Car Cupu se rozhodne až o tomto víkendu na německém okruhu Hockenmheimring.

 Sezóna 2013 odstartovala pro SCCA na okruhu RedBullRing, následoval Nürnburgring a po dalším závodu na rakouském okruhu se odebrala série na poslední finálový závod na Monzu. Letošním vítězem Sports Car Challenge Austria se stal ve druhé divizi dlouholetý účastník závodů SCC Němec Gerhard Münch s konstrukcí Norma Honda CN, když po vyškrtnutí bodů po sezóně vyjezdil 140,5 bodů. Jeho největší letošní soupěr se jmenuje Norbert Groer a s PRC Honda nasbíral celkově 117,25 bodů. Třetí plac patří po zásluze Beat Egginmann na PRC Honda. Prinz von Anhalt Marcus s Radicalem SR3 skončil čtvrtý, když vynechal poslední závody na Monze. První divize SCCA pro silné prototypy patřila letos Andreasi Fiedlerovi na PRC BMW, který nastřádal během osmi jízd 120,5 bodu. Druhý skončil v hodnocení SCCA Němec Fabian Plenz s PRC Audi Lehmann Turbo a bronzová příčka se stala kořistí Tommy Tulpa s PRC BMW V8. O další příčky se pak podělili Turi a Jacques Breitenmoserové ze Švýcarska s PRC Audi Turbo.

German Sports Car Cup 2013 finišuje o tomto víkendu na okruhu Hockenheimring. V sezóně ujedou závodníci včetně posledního závodu celkem šestnáct závodních jízd na okruzích Hockenheimring, RedBullring, Nürnburgring, Dijon a Monza.

První divizi zřejmě vyhraje i po odčítání bodů Fabien Plenz z Německa na PRC Audi Turbo, který má před posledním víkendem náskok 32,5 bodu na druhého Andrease Fiedlera s PRC BMW V8. Ten ještě zabojuje s Tommy Tulpem o druhé místo, závody tak slibují pěknou podívanou, dělí je totiž jen 7,5 bodu. Bývalý vítěz Sven Barth si zatím drží pátou příčku, když se zúčastnil jen dvou závodních víkendů. Ve druhé divizi figuruje na čele s úžasným náskokem Gerhard Münch na Normě CN Honda a o jeho letošním vítězství v GSCC není již pochyb. A zřejmě ani druhého Groera neohrozí jeho soupeřka Evi Eizenhammer s PRC Honda, chybí ji totiž na Groera 29,3 bodu. Beat Egginmann ze Švýcarska na PRC Honda však má reálnou šanci skončit letos třetí, má jen tříbodový odstup na svou sokyni. Bez šance však není ani Prinz von Anhalt, ani Christoph Behler na Radicalu.

Konečné pořadí Sports Car Challenge Austria:

 Divize 1:

A. Fiedler (D) – PRC BMW – 120,5

F. Plenz (D) – PRC Audi Turbo – 109,5

T. Tulpe (D) – PRC BMW – 103,25

Divize 2:

G. Münch (D) – Norma CN Honda – 140,5

N. Groer (A) – PRC Honda – 117,25

B. Egginmann (CH) – PRC Honda – 61,75

Pořadí German Sports Car Cup 2013:

Divize 1:

F. Plenz (D) – PRC Audi Turbo – 217,5

A. Fiedler (D) – PRC BMW – 185

T. Tulpe (D) – PRC BMW – 177,5

Divize 2:

G. Münch (D) – Norma CN Honda – 244,5

N. Groer (A) – PRC Honda – 126,3

E. Eizenhammer (D) – PRC Honda - 96

  Video z posledního klání ASCC na Monze:

 http://www.prc.at/news/speed-tv-folge-11-monza-2013/

 

Vláďa Rožánek

Sports Car Challenge a German Sports Car Cup 2013

 

 

Fotogalerie

MMČR na okruzích v Mostě objektivem Vládi Rožánka

srpen 2011

Další fotografie 1 2 3 4 5 6 7 8

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu