Štefan Rosina při Porsche Mobil1 Supercup 2011 na Silverstone

Rosina siedmy no dôležitý tímový súboj vyhral.

Silverstone/Bratislava 10. 7. 2011.

Po mimoriadne vydarenom piatkovom voľnom tréningu, v ktorom bol Štefan Rosina z celého poľa 24 jazdcov Porsche Mobil1 Supercup 2011 najrýchlejší sa do dnešného preteku postavil napokon do štvrtého radu.
V kvalifikácii mu chýbali 3 desatiny na tretie miesto, no chuť si napravil hneď vydareným štartom. V ňom predbehol tímového kolegu Kubu Germarziaka a perfektne zvládol veľmi tesný štart ostatných vozidiel a zavesil sa na Jeroema Blekemolena. Niekoľko ráz ho ešte v tomto tesnom závese dokázal kontaktovať a prakticky si počas celého preteku udržal možnosť útočiť aj na exviťaza tohto pohára.

Štefan Rosina: „ Štart mi skutočne sadol a boli to veľmi rýchle preteky, v ktorých som sa pokúšal aj útočiť na Jeroema predo mnou, no musel som si aj strážiť svoju pozíciu pred Kubom, všetko však vydržalo a ďalšie dôležité body sú doma. Je pravdou, že som v Silverstone očakával trošku viac, no tu je veľmi dôležitá kvalifikácia a to je to, na čo sa musím sústrediť v ďalších pretekoch. Potom musím ísť určite ešte vyššie. Tento rok je konkurencia mimoriadna a tak je každé umiestnenie v prvej desiatke dôležité“ - dodáva Štefan Rosina, ktorý skončil po 12 okruhoch na siedmom mieste.

V dramatických pretekoch napokon zvíťazil Nemec René Rast pred Angličanom Nickom Tandym a Rakúšanom Norbertom Siedlerom. René Rast si týmto výsledkom upevnil pozíciu na čele priebežnej klasifikácie, ale čo je dôležité, Štefan Rosina sa dôležitými ôsmimi bodmi už dostal do prvej desiatky. Najbližšie preteky sa vracajú po Svetovom pohári Porsche World Cup opäť do Nemecka na Nurburgring a Štefanovi budeme na ceste medzi špičku opäť držať palce.