Štefan Rosina ve finále Porsche Mobil1 Supercupu 2011 v Abú Dhabí. Celkově letos devátý.

Porsche Mobil1 Supercup 2011 – Šampiónom Rast, Štefan Rosina deviaty!

Bratislava, 13.11.2011.

Štefan Rosina obsadil vo finále tohto ročníka Porsche Mobil1 Supercupu 2011 ôsme a 13. miesto na Veľkej cene Abú Dhabí na okruhu F1 YAS Marina Circuit. V celkovej klasifikácii získal 83 bodov a obsadil celkovo deviate miesto. Aká to vlastne bola sezóna?

Štefan Rosina pre štartom na 5,554 km dlhom okruhu takýto výsledok očakával. V sobotu obhájil umiestnenie z kvalifikácie a skončil na ôsmom mieste aj po 14 okruhoch, na ktoré boli preteky vypísané. Tímov kolega Kuba Germarziak sa rovnako z desiatej pozície neprebojoval ďalej a vyhasli aj jeho teoretické nádeje na zisk titulu šampióna tejto sezóny. Kandidátov bolo v teoretickej rovine pred pretekmi v podstate až päť, no René Rast druhým miestom za Kevinom Estrém ukončil všetky diskusie a už v sobotu tak potvrdil zisk titulu. V dnešných pretekoch odštartoval Štefan Rosina z rovnakého miesta na štartovom rošte a pozíciu si udržal aj pred tímovým kolegom Germarziakom. Po kolízii Nicka Tandyho s Reném Rastom v čele pretekov, po ktorej musel Tandy odstúpiť a perfektnom Štefanovom predbiehacom manévre sa dostal až na šieste miesto.

Predsa len však súboj s Kubom Germarziakom, ktorý ho vytlačil do výbehovej zóny a tú napokon Štefan prešiel krížom a získal v nej podľa rozhodnutia stewardov výhodu odstupu. Jury to ohodnotila prejazdom boxov a z pohľadu Štefana bolo po preteku. Po návrate na trať ešte peknou jazdou predbehol dvoch súperov a napokon skončil na 13 mieste a získal 5 posledných bodov v sezóne. „Dnešné preteky boli zaujímavé – myslím si, že sme predviedli pekné súboje na záver sezóny. Tu by som chcel zagratulovať tímovému kolegovi k peknému a cennému tretiemu miestu v celkovej klasifikácii a poďakovať sa tímu za celú sezónu a za šancu, ktorú som v tíme dostal. Výsledky boli raz hore, raz dole, v tejto konkurencii to však jednoducho je tak. Aj táto sezóna bola pre mňa veľkým zážitkom a som vďačný všetkým, ktorí sa na tom podieľali, že mi umožnili byť súčasťou tohto seriálu a verím, že umiestnenie v desiatke najlepších je aj pre nich zadosťučinením.“ dodáva na záver nielen posledných pretekov, ale aj celej sezóny Štefan Rosina.

Tak ako v minulom roku aj v tejto sezóne potvrdil Štefan svoju pozíciu v najlepšej desiatke z takmer dvadsiatky klasifikovaných jazdcov. Deviata pozícia je iba jediné miesto za minuloročnou ôsmou priečkou. Nepodarilo sa siahnuť na tretie celkové umiestnenie ako v roku 2009, ale pozície v prvej desiatke sú pri súčasnej konkurencii a atraktivite tohto najprestížnejšieho pohárového seriálu cenené v motoristickom športe aj tak veľmi vysoko a tak aj z nášho pohľadu – vďaka za perfektnú reprezentáciu našej značky a slovenského motoristického športu .