Vyhledávání

Tomáš Enge se zúčastnil premiérového podniku Asian Le Mans Series na okruhu Okayama

Asian Le Mans Series - Engeho tým se v Okayamě hlavně učil - (03.11.2009)

Tomáš Enge se první listopadový víkend zúčastnil premiérového podniku Asian Le Mans Series, který se uskutečnil na japonském okruhu Okayama. Enge startoval v týmu Hong Kong Racing s tovární podporou týmu Aston Martin Racing ve voze Aston Martin Vantage třídy GT2.

„Poprvé jsme na voze Aston Martin Vantage zkoušeli japonské pneumatiky Yokohama. K nastavení auta jsme měli pouze dva volné tréninky, a tak se nám podvozek podařilo doladit až na druhý závod. Bohužel jsme si vyčerpali veškeré gumy ze střední směsi a druhý závod jsme jeli na měkkých pneumatikách, což nebylo optimální,“ řekl Tomáš Enge k nové zkušenosti s pneumatikami Yokohama.

První závod dojela posádka ve složení Tomáš Enge, Jeffrey Lee a Phillip Ma na devátém místě ve třídě GT2. Ve druhém závodě se posádce dařilo lépe, když proťali šachovnicovou vlajku na sedmé pozici. Výsledek však ovlivnil přetrhnutý rozvodový řemen, který pohání posilovač řízení a vodní pumpu. Tomáš Enge s porouchaným vozem dojel setrvačností ke svým mechanikům, kteří závadu odstranili přibližně za čtvrt hodiny.

„Týmoví kolegové jsou začínající závodníci, a tak moji úlohou bylo především učení a předávání závodnických rad. Jejich pokrok byl od prvního tréninku až po druhou závodní jízdu znatelný. Tým Hong Kong Racing jel závod tohoto typu poprvé, proto se učili opravdu všichni. Musím říct, že jsem si závod v Japonsku opravdu užil,“ popisoval český jezdec situaci v týmu.

„Na japonském okruhu Okayama jsem startoval poprvé, ale musím přiznat, že je to nádherná trať. Je to klasika jako americká Road Atlanta. Jsou zde všechny typy zatáček, z kopce, do kopce, dlouhé i krátké rovinky. Není to typ nových supermoderních okruhů, je tu ale vše, co má být,“ shrnul uplynulý víkend Tomáš Enge.

 

BPA

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu