Tomáš Pekař zajel v truckerském Mostě v pátek nejlepší čas volných tréninků

Česká pojišťovna-Octavia cup 2010
4. podnik – Most – páteční volné tréninky

Tomáš Pekař zajel nejlepší čas volných tréninků

Na mosteckém autodromu začal jezdcům už v pátek před polednem program čtvrtého podniku pětidílného seriálu Česká pojišťovna-Octavia cup 2010. Na pořadu byl první ze tří volných tréninků. Celkově nejrychlejším jezdcem se v nich nakonec stal Tomáš Pekař, který v tom posledním zajel čas 1:53,657. Náročný program úvodního dne uzavře podvečerní kvalifikace. Pohárové body se budou rozdělovat tentokrát nejen v neděli, ale poprvé už v sobotu, protože program se musel přizpůsobit Evropskému šampionátu tahačů
.

V prvním volném tréninku zajel nejlepší čas vedoucí jezdec poháru Václav Brejla (1:54,127). Do jedné sekundy s ním se vešel Tomáš Pekař a také Petr Fulín, který ale jen zaskočil za člena svého Vekra racing týmu Tomáše Kučeru. Milan Vaňkát čtvrtým časem potvrdil, že v Mostě to umí. Své kvality potvrdil při svém letošním premiérovém pohárovém vstupu Jirka Skula. Jezdec, který se nyní víc věnoval rallye a terénním závodům, ale s Martinem Matzkem dosáhli v nedávné době velmi dobrých výsledků v okruhovém šampionátu GT3, začal s pohárovou octavií týmu Vekra hodně dobře a musí se s ním počítat v boji o přední umístění.

Těsně za ním se umístili Tiki ivoševič a Radek Bareš. První desítku uzavírali Dan Skalický, který si ale udělal výlet mimo trať a poškodil řízení, Polák Maciej Rybarczyk a Ivan Trejbal, který si mostecký kačírek vyzkoušel u „Matadoru“ a vůz dostal slušnou ránu z boku o svodidla. Mechanici budou mít dost práce, aby vše stihli do kvalifikace.

Ve druhém volném tréninku byl nejrychlejší Tiki Ivoševič (1:54,453). S ním v jedné sekundě skončili druhý Václav Brejla, třetí Milan Vaňkát, čtvrtý Jiří Skula a pátý Jirka Navrátil. Všichni se dostali pod hranici 1:55. Patrik Nemec, třetí jezdec poháru, úvodní trénink vynechal a ve druhém zajel šestý čas. V první desítce už nechyběl ani Němec Milde, který si dal také v prvním tréninku pauzu.

Závěrečný volný trénink vyhrál Tomáš Pekař, když dosáhl času 1:53,657 a postaral se o nejlepší páteční výkon odpoledních jízd. Pod hranici 1:54 se ještě dostal Petr Fulín, který ale opět jen krátce pomáhal s nastavením auta Tomáše Kučery. Nováček poháru sám měl čas 1:55 a řadil by se na osmé místo, což byl velice slušný začátek. V jedné sekundě s Pekařem byli ještě Václav Brejla, Milan Vaňkát a Jiří Navrátil. Ivoševiče zastavilo už ve druhém kole poškozené ložisko zadního kola, ale i tak zajel šestý nejlepší čas. Patrik Nemec opět zrychlil, ale na místo ve vedoucí skupině to ještě nestačilo. Radek Bareš byl osmý, když i on výrazně zrychlil, stejně jako Rybarczyk. První desítku uzavřel Skalický, který má stále problémy s poškozeným řízením a mechanici se pustí do práce až po kvalifikaci. Ve VIP autě se představil televizní motoristický komentátor Petr Horák a na premiéru v okruhovém závodním autě to nebylo špatné. V závěru zajel čas 1:58,208, který stačil na dvanáctou příčku.