Vyhledávání

Tomáše Engeho čeká o víkendu klání FIA GT1 v britském Silverstone

Tomáše Engeho čeká britský Silverstone
 
Posádka ve složení Tomáš Enge – Alex Müller bude chtít o prvním červnovém víkendu vylepšit své bodové konto po nevydařeném víkendu v Německu. V loňském roce tým Young Driver AMR svoji rychlost ukázal.
 
 
Pátý podnik světového šampionátu vozů GT1 se odehraje již o nadcházejícím víkendu 3. až 5. června na britském okruhu Silverstone, kde se pojede také o prestižní cenu Tourist Trophy. Britský autoklub toto ocení uděluje již od roku 1905 a jedná se tak o nejstarší a jednu z nejprestižnějších trofejí, která se v motoristickém sportu uděluje.
 
Tomáš Enge a Darren Turner měli šanci toto ocení získat již v loňském roce, když na britském okruhu v hlavním závodě vozů GT1 zvítězili. Radost jim však překazili techničtí komisaři, když u jejich vozu našli technické nesrovnalosti s pravidly a posádku ze závodu vyloučili. „V loňském roce jsme měli v Británii neuvěřitelně rychlý vůz, který neměl v podstatě konkurenci. Letos je ale všechno jinak. Máme větší váhu o 50 kilogramů a menší restriktor nasávaného vzduchu. Favoritem budou podle mého názoru Nissany,“ uvedl Tomáš Enge a pokračuje: „Ovšem ani my se nevzdáváme. Zdejší okruh našim vozům vždy seděl a myslím, že tomu tak bude i letos. Určitě myslíme na body a na co nejlepší výsledek.“
 
Tým Young Driver provedl na obou speciálech Aston Martin DBR9 mezi závody na Sachsenringu a Silverstone kompletní repasi. Pro britskou automobilku se bude jednat o domácí závod, ve kterém bude chtít všem svým příznivcům ukázat, že stále patří na vrchol. Stejné cíle má také německý tým, který v uplynulých třech závodech vždy vystoupal na stupně vítězů.
 
Závody šampionátu FIA GT1 World Championship můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televizní stanice SPORT 5. V sobotu 4. června od 12:25 hod kvalifikaci a od 17:00 hod kvalifikační závod. V neděli 5. června pak hlavní závod od 15:30 hod.
 


 
 
Průběžné pořadí šampionátu naleznete ZDE
 
 
KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:
 25-26/03
 Yas Marina
 Abu Dhabi
 09-10/04
 Zolder
 Belgie
 07-08/05
 Algarve
 Portugalsko
 14-15/05
 Sachsenring
 Německo
 04-05/06
 Silverstone 
 Velká Británie
 02-03/07
 Navarra
 Španělsko
 16-17/07
 Paul Ricard
 Francie
 03-04/09
 Ordos
 Čína
 22-23/10
 Interlagos 
 Brazílie
 05-06/11
 San Luis
 Argentina
 
 
UŽITEČNÉ ODKAZY:
Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing
Oficiální stránky Tomáše Engeho
Oficiální stránky Alexe Müllera
Oficiální stránky Darrena Turnera
Oficiální stránky Stefana Mückeho
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1
 
 
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu