Vyhledávání

Tým automobilové průmyslovky z Brna postupuje do finále F1 ve školách

ISŠA RACING POSTUPUJE DO CELOSTÁTNÍHO KOLA SOUTĚŽE F1 VE ŠKOLÁCH

Reprezentanti Integrované střední školy automobilní v Brně v projektu F1 ve školách, tým ISŠA Racing, byli domácími účastníky v moravském kole. Domácího působiště jsme využili na výbornou a předem prozradíme, že jsme jako jediný brněnský tým postoupili do celostátního kola, které se bude konat 24.-26.dubna při příležitosti výstavy AutoPraha 2009.

Týden před závodem to již vypadalo, že se z celé soutěže odhlásíme, na poslední chvíli jsme našli alternativní řešení a během tří dnů jsme postoupili mílovými kroky kupředu.

Do nočních hodin celý tým usilovně pracoval na vzhledu formule a během pátečního večera se začal objevovat první náznak výsledné grafiky. Sobotní ráno pro nás začínalo velmi napjatě, od časných ranních hodin byl náš prezentační box upravený a pouze se čekalo na doladění závěrečných lakýrnických prací.

Celé čekání bylo doslova nekonečné a přesně minutu před vypršením časového limitu pro předání formule na technickou kontrolu přiběhli členové týmu s naším „speciálem“ v dokonalé povrchové úpravě a byli jsme bez problémů přijati do soutěže.

Celý závodní den probíhal dle daného časové harmonogramu a náš stánek byl lákadlem pro mnoho příchozích diváků. Zvolili jsme efektní propagaci, kde jsme se snažili představit náš vůz v porovnání se skutečným vozem formule mistra České republiky v závodech do vrchu Jakuba Vonšáka, který nám velmi ochotně zapůjčil své vybavení a některé součásti svého vozu. Po polední pauze nás čekala ústní prezentace před porotou, kde jsme měli popsat celý vývoj formule- marketing, použití CAD a CAM softwarů, mediální strategie atd. Časový limit byl stanoven na rovných pět minut plus doplňující otázky poroty.

Celá prezentace probíhala bez větších problémů a porotu jsme očividně zaujali, což naznačuje i velmi pěkné bodové ohodnocení z této části soutěže. Pro nás byla velmi překvapující účast velkého počtu médií při našem plnění tohoto úkolu. Po návratu k prezentačnímu boxu si nás porota ještě „proklepla“ a zkontrolovala si naše technické znalosti, kde jsme představovali naši marketingovou strategii, která budila dojem.

Jedním z dalších bodů v časovém plánu byly jízdy na dráze, kde proti sobě bojovaly vždy dva týmy. Pro nás zásadní nevýhodou byl teprve premiérový start až při ostrém závodě. To se projevilo i na výsledném čase, když jsme zjistili, že máme podstatný handicap oproti konkurenci ve vyšší hmotnosti vozu. Mezi prvním a druhým kolem, kde byl prostor pro mírné úpravy vozu, jsme doladili a důkladně zkontrolovali všechny komponenty vozu a do druhé jízdy jsme šli s vědomím, že čas z první jízdy musíme pokořit. Svůj cíl jsme splnili, čas šel o pár setinek dolů a celý tým byl s naším sobotním účinkováním spokojený. Šli jsme spát s vědomím, že máme šanci na postup.

V neděli jsme se opět všichni sešli na „závodišti“. S odstupem času jsme zhodnotili sobotní závodní den a s napětím očekávali vyhlášení výsledků. Velmi překvapivé pro nás bylo zjištění, že tým ISŠA Racing patří mezi postupující týmy do celostátního kola. Naše ztráta na umístění na stupni vítězů byla zanedbatelná. Poučili jsme se z našich chyb, které určitě napravíme a dovedeme náš tým k dokonalosti. Postupem do celostátního kola se nám přiblížil náš sen o postupu do světového kola.

Mezi  mediální partnery týmu patří televizní magazíán MotorTip a  také náš  web.

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu