Vyhledávání

Tým K plus K motorsport v belgickém Spa 24 hodinový závod NEPOJEDE !!

Tým K plus K motorsport  v belgickém Spa 24 hodinový závod NEPOJEDE !!

FIA GT CHAMPIONSHIP - 24 Hours of Spa

Ve dnech 25. a 26. července 2009 se uskuteční v belgickém Spa 24 hodinový závod automobilů, který se současně jede jako čtvrtý závod seriálu FIA GT CHAMPIONSHIP.
Oproti loňskému roku zaznamenal tento závod jisté změny. Tak, jako v roce minulém, je závod započítáván pro vozy ve specifikaci GT1a GT2 do pořadí šampionátu FIA GT. Avšak oproti minulému roku je zde jedna podstatná novinka. V roce 2008 bylo hodnoceno pořadí vozů dvojnásobným počtem bodů oproti běžným dvouhodinovým závodům.

Letos pak obdrží vítězný vůz v cíli pouze deset bodů, tedy stejné množství, jako v každém dalším závodu šampionátu.

Tým K plus K motorsport z České Třebové dlouhodobě zvažoval nasazení dvou vozů v závodě. V potaz byly brány především tři nejdůležitější otázky.
Hlavní byla otázka stavu vozů po závodě. Zde je třeba především zvážit skutečnost, že vůz je po 24 hodinovém závodě prakticky kromě několika základních částí zralý na celkovou repasi. A to u vozu Saleen, který používá většinou americké díly a kdy tým K plus K motorsport ladí i motory v USA, není pro přípravu na další závod vůbec jednoduché. Navíc, pro celý seriál závodů FIA GT jsou povoleny pouze tři motory na sezonu a například vůz Adama Lacka má v této sezoně již nasazen třetí motor.

Druhá otázka byla cena za získané body. Jestliže je čtyřiadvacetihodinovka bodována jako každý jiný dvouhodinový závod, je zcela evidentní, že náklady na případný bodový zisk jsou oproti ostatním závodům zcela neúměrné.

Třetím otazníkem pak byl počet zúčastněných vozů. V kategorii GT1 se s největší pravděpodobností na start postaví maximálně osm vozů této specifikace, z toho tři vozy v barvách stáje Vitaphone, a některé další zúčastněné stáje a vozy nejsou navíc stálými účastníky seriálu.

Celý náš tým dlouho probíral veškerá pro a proti účasti na 24 hodinovém závodě ve Spa. Nakonec, po důkladném zvážení všech okolností, se tým K plus K motorsport rozhodl závodů ve Spa neúčastnit a veškeré úsilí a snahu v přípravě vozů věnovat ostatním závodům v sezoně, ve kterých by chtěl navázat na své výsledky z počátku sezony..

 

PR

www.kpluskmotorport.cz

 

Fotogalerie

České Salleny KplusK v Silverstone 2009, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu