V exotické Dubaji ve finále FIA GT3 2008 roudnická Corveta opět výborně.Tým celkově ČTVRTÝ !!

V exotické  Dubaji ve finále FIA GT3 2008 roudnická  Corveta opět  výborně.Tým celkově ČTVRTÝ !!

Velmi pěkným umístěním roudnických jezdců začal první závod finálového podniku mistrovství Evropy FIA GT3 v Dubaji. Martin Matzke a Jiří Skula dokázali vybojovat cenné šesté místo. Během kvalifikačních tréninků to sice vypadalo na nepříjemný déšť, který je v této části planety celkem ojedinělý, ale nakonec se počasí umoudřilo a spadlo jen pár kapek, které nikterak neohrozily start pátečního závodu.

Divácká kulisa byla výborná, což si pochvalovala většina jezdců šampionátu GT3. ,,Byla to neuvěřitelná atmosféra, když komentátor na okruhu dokázal povzbudit diváky, a ti po startu hned skandovali.Umístění mohlo být lepší,ale šestka… je vzhledem k počtu vozů na startu moc dobrá !“ usmíval se Jiří Skula.

Martin Matzke rozjížděl závod jako první z jedenáctého místa a během několika kol se dokázal probojovat do první desítky. Střídání jezdců proběhlo bez problémů, a tak posádka Matzke – Skula dosáhla na body svým umístěním na šestém místě. „ Start proběhl celkem v klidu, bez větších výletů mimo trať. Auto sice moc neposlouchalo, ale dokázali jsme s Jirkou dojet na pěkném šestém místě. Samozřejmě, že bedna by byla lepší, ale jsem se závodem spokojen,“ dodal mladý jezdec Martin Matzke .

Druhá posádka týmu MM Racing Adam Lacko a Štěpán Vojtěch měli také závod moc pěkně rozjetý. Adam Lacko rozjížděl ze sedmého místa a dostal se na šesté. Smůla ale potkala posádku v podobě technické závady motoru, a tak nebyl závod dokončen. Adam musel zajet do boxu a vůz Corvette Z06R odstavit. „ Kabina vozu se začala plnit kouřem a auto bylo stále pomalejší.

Asi dvě kola před vypršením mého času z hodinového závodu jsem musel k mechanikům, kteří odhalili zadření motoru,“ posteskl si po závodě Adam Lacko.

Mechanici během noci vyměnili v Corvettě posádky Lacko - Vojtěch zadřený motor, ale jejich snažení bylo zbytečné. Poslední závod roku byl kvůli prudkému dešti zrušen.V Dubaji prší v průměru 13 dní v roce, ale průtrž mračen byla tak silná, že došlo k vytopení boxů a zaplavení pit-lane a části tratě, takže vedení šampionátu rozhodlo závod zrušit.

„Je to veliká smůla, že to takhle dopadlo, chtěli jsme ještě bojovat o další body do celkového hodnocení. Chci poděkovat mechanikům za jejich práci, ale také oběma posádkám za jejich profesionalitu a schopnost týmové práce. Byla to vydařená sezóna i díky našim sponzorům, bez kterých by to nešlo,“ řekl po závodě šéf týmu Martin Matzke starší.

Český tým MM Racing obsadil čtvrté místo v celkovém hodnocení šampionátu FIA GT3 a druhé v poháru značek, což je velký úspěch vzhledem k tomu, že je to teprve druhá sezóna .