V kvalifikaci na hlavní sobotní závod posledního víkendu GP2 Josef Král dvanáctý

KLEPÁNÍ NA BODOVOU BRÁNU
9/9/2011

V kvalifikaci na hlavní sobotní závod posledního víkendu letošní formule GP2 zajel Josef Král dvanáctý nejlepší čas. Není tak daleko od bodovaných pozic, které navíc znamenají velmi výhodné pozice na startu nedělního sprintu. Ten bude poslední letošní jízdou hlavního šampionátu GP2.

První místo na startu vyhrál Francouz Charles Pic, který porazil Itala Lucu Filippiho. Jedná se již o jeho čtvrtou těsnou porážku v řadě: druhý startoval do hlavních závodů na Nürburgringu, Hungaroringu a ve Spa.

Josef Král skončil v tréninku sice až hluboko ve výsledkové listině, ale bylo to dáno hlavně tím, že tým experimentoval s nastavením pro kvalifikaci a závod. To se vyplatilo a hned s prvním pokusem zajel velmi dobrý čas. Ten už ale bylo obtížné kvůli velkému počtu událostí, a tedy žlutých vlajek, zlepšit, o čemž svědčí fakt, že málokomu se to povedlo.

Není také bez zajímavosti zmínit kvalifikační počiny druhého a třetího muže průběžného pořadí, tedy Gieda van der Gardeho (Addax) a Julese Bianchiho (ART) – ti bojují o titul vicemistra, ale kvalifikovali se až na dvacátém, respektive devatenáctém místě. Francouz Romain Grosjean je již jistým šampionem.

„Byl to trochu náročný pátek, ale jen to dokazuje, že jsme po lehčím zaváhání uprostřed sezony schopni bojovat o body,“ řekl po kvalifikaci Josef Král. „Experimentovali jsme s nastavením, od toho nakonec tréninky jsou. Jel jsem do kvalifikace s novým nastavením, takže jsem si musel trochu zvykat, ale jelo se dobře. Škoda, že nebylo možné se kvůli žlutým vlajkám ke konci zlepšit, ale dvanácté místo na startu není vůbec špatné. K osmému místu, a tedy bodům, to není daleko, takže nezbývá nic jiného, než zachovat chladnou hlavu, vyhnout se kolizím, a zbytek se uvidí.“

Záznam sobotního hlavního závodu nabídne NOVA Sport ve 20:05 večer, nedělní dopolední sprint pak půjde živě od 10:25.