Vyhledávání

V Oscherslebenu odstartuje druhá sezóna Škoda Octavia Cupu. Na startu nechybí favorité.

Sedmidílný kalendář značkového poháru Škoda Octavia Cup odstartuje ve dnech 7. až 9. července na německém okruhu Oschersleben. Ve startovní listině jsou všichni favorité: Tomáš Pekař, Michael Vorba, August MacBeth či Martin Semerád. Nebo snad zaboduje někdo jiný? Papíroví favorité to týden před závodem vidí následovně:

„První závod sezony je vždy vzrušující. Představí se nám noví jezdci, tak jsem zvědavý na jejich rychlost. Auto prošlo přes zimu úpravami a my se jim musíme přizpůsobit a nastavit podvozek vozu. Těším se také na ostatní série víkendu, především na TCR International,“ uvedl v loňském roce druhý Tomáš Pekař.

Pozadu nechce zůstat ani další favorit Michael Vorba z týmu Action Racing Mania.

„Pauza byla už hodně dlouhá a nemůžu se dočkat startu nové sezóny. Oschersleben znám z doby kdy jsem jezdil ještě Formuli BMW v letech 2003 a 2004. Tento okruh nikdy nepatřil mezi mé oblíbené tratě, máme pouze jeden volný trénink, což není po tak dlouhé pauze bez ježdění moc, ale budeme na tom všichni stejně. Těším se na krásné souboje, které tento pohár vždy nabízel,“ říká Vorba.

Návrat za volant závodního speciálu už na jaře ohlásil Martin Semerád, který toho na okruzích zatím neodjel mnoho.

„K závodění se vracím po 5 letech, ale i když jsem se neobjevoval v soutěžích a závodech, tak jsem se v motoristickém prostředí aktivně pohyboval a dokonce jsem usedal i za volant v rámci kurzů, které pořádáme. Občas jsem odjel i exhibiční závody, takže pro mě návrat nebude zas takový problém, to že se jedná o jinou disciplínu, to už je věc jiná. Škoda Octavia Cup bude pro mě něco nového a bude to velká výzva. Jsem z toho i trochu nervózní, protože doteď jsem byl zvyklý jezdit v rallye na trati sám. Jsou to ale spíše jen lehké obavy ohledně výsledku a kde se vůbec budu v poli pohybovat, jinak se těším,“ řekl týden před závody Martin Semerád.

Před startem nové sezóny je těžké odhadnout širší špičku pole Škoda Octavia Cupu ve které budou bojovat Michal Petrů, Maciej Laszkiewicz, Matouš Kubů, Petr Čížek, Richard Meixner nebo Martin Machala, šéfredaktor motoristického webu auto.cz.

Ve startovní listině jsou rovněž celkem čtyři jezdci, kteří spadají no nově vypsané kategorie Juniorů. Vedle polských bratrů Rzepeckých to jsou dva bývalí motokároví jezdci Tomáš Korený a David Klar. Přestože Adam s Tomaszem mají za sebou celou loňskou sezónu, Korený se zkušenostmi z evropského poháru cestovních vozů (ETCC) nebude chtít zaostat. To samé lze říci také o Klarovi startujícím za tým Action Racing Mania, který se bude učit po boku týmového kolegy Michaela Vorby.

Příloha KOMPLETNÍ Startovní listina pro Oschersleben.

 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu