Vyhledávání

Věhlasné 24h Le Mans o víkendu na obrazovkách a opět česky i s řadou hostů

24h Le Mans na Eurosportu opět česky a s řadou hostů

Přibližně dvaadvacet hodin přímých přenosů, to je porce motoristického napětí a zábavy, kterou z letošních 24h Le Mans připravila pro české fanoušky stanice Eurosport na svém hlavním, česky komentovaném kanálu. 77. ročník legendárního závodu je pro Eurosport motoristickou událostí roku a díky Eurosportu 2, kde bude Le Mans pokračovat v případě několika málo přenosů na hlavním kanále, tedy nabídne v přímém přenosu kompletní závod. Letošní souboje na okruhu La Sarthe budou mít pro pro české příznivce mimořádné kouzlo – Tomáš Enge s Janem Charouzem mají reálnou šanci usilovat o ty nejvyšší příčky.

Čeští závodníci, bojující v triu s německým jezdcem Stefanem Mückem, nastoupí v továrním týmu Aston Martin Racing s prototypem královské kubatury LMP1. Poté, co v letošní sezóně Le Mans Series jednou zvítězili (1000 km Katalánska) a byli třetí (1000 km Spa), jsou ve společnosti favoritů legendární bitvy. Třetím Čechem na startovním roštu bude Jarek Janiš jedoucí v továrním týmu Snoras Spyker Squadron v kategorii LMGT2. Vedle českého zastoupení se samozřejmě sejde celá světová elita s továrními kolosy Audi a Peugeot v čele.

Zkrátka kdo nemá to štěstí dostat se k proslulému závodišti osobně, měl by si ve svém obývacím pokoji udělat svou soukromou „tribunu“ či „lóži“. Měl by si obstarat dostatečné zásoby občerstvení a vysvětlit ostatním členům domácnosti, že od půl třetí odpoledne v sobotu 13. června je po dobu čtyřiadvaceti hodin mimo jakýkoli rodinný provoz – JEDE SE PŘECE 24H LE MANS A DÁVAJÍ TO V TELEVIZI!

Role komentátorů patří stejně jako loni Bélovi En a Martinu Strakovi (Týdeník Sedmička), které premiérově doplní Zdeněk Míka. Do pražského studia Eurosportu dorazí řada hostů, kteří se dostanou ke slovu především během „nočního proudu“ – jedenáctihodinového bloku startujícího v sobotu ve 22.00.

„Jedním z hlavních úkolů nás komentátorů je zprostředkovat divákům závod tak, aby ho vnímali v celé jeho komplexnosti – tedy nejen jako souboj titánů Audi vs. Peugeot vs. ostatní, ale také jako závod spojený s mnoha příběhy, lidskými osudy a osobnostmi,“ říká Béla En a podtrhuje význam celé události. „24h Le Mans je závod tak významný, že se kvůli němu všechny ostatní závodní série s respektem zastavují a upírají zrak do Le Mans. Konec konců, na startovní listině najdeme jména z F1, FIA GT, DTM, WTCC, Le Mans a mnoha dalších seriálů.“

Mezi hosty Eurosportu bude například Adolf Zika, autor celovečerního dokumentu Le Mans Phenomenon. Při natáčení se osobně setkal s řadou legend, Jacky Ickxem počínaje a Tomem Kristensenem konče. Chybět samozřejmě nemůžou současní závodníci, jako Erik Janiš, Josef Král či Jiří Janák. Pokud to technické podmínky dovolí, komentátoři se telefonicky přímo spojí s jezdci a manažery přímo z Le Mans.

„K samotnému závodu snad ani není co říkat. Je tak výjimečný, že stačí jen vyslovit jeho název. A k tomu Tomáš Enge s Janem Charouzem v tovární Lole Aston Martin v barvách Gulf proti flotile „turbonafťáků“. To je přece situace, která zaujme každého fanouška motorsportu,“ říká Martin Straka. „Uplynulý víkend jsem strávil v Mostě při závodech českého šampionátu a bylo zajímavé sledovat, jak se na Le Mans všichni těší. Traťoví maršálové, diváci, závodníci, hostesky… Jsem zvědavý na Adolfa Ziku, autora působivého dokumentu Le Mans Phenomenon. V prostředí závodu udělal velký kus práce, určitě bude mít nám a divákům co povyprávět. Fanouškům přeji příjemný víkend u „Závodu závodů“ a českým závodníkům úspěch nejzářivější. “

Diváci budou s komentátory ve spojení. Prostřednictvím e-mailu studio@eurosport.cz se budou moci na cokoli ptát nebo jakkoli závod či komentář glosovat.

24h Le Mans 2009 v podání Eurosportu
Komentátoři Béla En, Martin Straka (Týdeník Sedmička), Zdeněk Míka

Čtvrtek 11.06.
22.00 – 00.00 kvalifikace

Sobota 13.06.
08.30 – 09.15 warm up
09.45 – 10.35 dokument Le Mans Legends
14.30 - 15.30 start závodu
17.10 – 17.15 vstup po 2 hodinách závodu
17.55 – 18.00 vstup po 3 hodinách závodu
19.00 – 20.30 5. hodina závodu (host Jiří Janák)
21.55 – 22.00 vstup po 7 hodinách závodu
22.30 – 11.00 noční proud s hosty - režisérem filmu Le Mans Phenomenon Adolfem Zikou a závodníkem Erikem Janišem

Neděle 14.06.
12.05 – 12.10 vstup po 21 hodinách závodu
13.15 – 15.10 poslední 2 hodiny závodu (host Josef Král)

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu