Vonka na vodě v Mostě dokázal vyhrát

Vonka si k narozeninám nadělil dvě bedny…!

Stoprocentní důkaz toho, že vývoj 3,5 litrového motoru do našeho Porsche byl krok správným směrem, nám dal druhý závodní víkend sezóny. Ten se konal na čerstvě opraveném okruhu v Mostě a nesl se ve jménu proměnlivého počasí, ve kterém jasně dominovaly přeháňky a déšť. A byla to pěkná mokrá podívaná.

Tentokrát byl na programu jeden závod vytrvalostní a jeden sprint. Podařilo se nám zajistit 2 jezdce, z nichž zkušenější Belgičan Armand Fumal doplnil Jana Vonku v posádce na vytrvalostní závod v Porsche a nováček Pavel Pokorný osedlal v doprovodu obou zkušených pilotů BMW. Sprintový závod pak jel pouze Jan Vonka s Porsche.
Čtvrtek byl jako obvykle věnován volnému testování. Pavel se sžíval s BMW, Armand si zkušenosti s naším Porsche pouze oprášil, jelikož se již s námi zúčastnil závodu FIA GT v Dubaji v roce 2005.
V pátek proběhly kvalifikace do obou závodů. Kvalifikační trénink sprintu se nepovedl tak, jak jsme si představovali, ale bylo nám to vykompenzováno 2. místem ve třídě na startu závodu vytrvalostního s vozem Porsche. BMW startovalo s pozice 10.
Sobotní tříhodinový závod startoval za slunného počasí Armand v Porsche a Honza v BMW, kterého po 30 minutách jízdy vystřídal Pavel. Armand měl kroužit 90 minut, avšak po 50 minutách hlásí problém s pneumatikou, v návaznosti na kontakt s jiným vozem, a zajíždí do boxu. Na řadě je Honza. Ten svých 90 minut odkroužil a na posledních 40 minut závodu předává volant zpět Armandovi, kterému mezitím propůjčil BMW na 30 minut Pavel. Všichni tři odvedli dobrou práci a Porsche je v cíli na 3. místě ve třídě do 3,5 litrů a na 6. místě absolutně. BMW obsadilo neuvěřitelné 6. místo ve třídě a 17. místo absolutně. Narozeninová párty Honzy se mohla v klidu rozběhnout.

A oslava pokračovala…
Od upršené neděle jsme si už od rána v koutku duše slibovali dobrý výsledek Na start sprintu se Honza po ne moc vydařené kvalifikaci postavil na 6. místo. Hned po startu v první úzké šikaně radši o dvě pozice přišel, než aby se dostal do malérů. Ale v zápětí to napravil a při dalším průjezdu cílovou rovinou byl už na místě 3. Hned nato se dostal na příčku stříbrnou a v dalším kole se objevil na prvním místě. Nám nezbývalo nic jiného než pořádně držet palce a Honzovi, aby neudělal chybu. Neudělal. Cílem projel na 8. místě absolutně a 1. místě ve třídě do 3,5 litrů. Vonka opět ukázal, že na vodě je machr.
Opět musíme pochválit i naše mechaniky, kteří velmi dobře připravili oba vozy.

Další závod nás čeká za 3 týdny v Mostě. Třeba se nám podaří úspěch zopakovat…