Všichni čeští finalisté druhého ročníku soutěže F1 ve školách jsou známi

Všichni čeští  finalisté druhého ročníku soutěže F1 ve školách jsou známi

Známe dvanáct finalistů druhého ročníku soutěže F1 ve školách - (25.04.2010)

Poslední dubnový víkend rozhodl o kompletní dvanáctce finalistů celostátního kola středoškolské vzdělávací soutěže Formule 1 ve školách. Druhé semifinálové kolo se odehrálo ve Střední průmyslové škole a jazykové škole v Kolíně, kde o postup bojovalo celkem sedmnáct týmů. Z prvního místa se radoval Blood Elites Cool Team.

Národní kolo Čech rozhodlo o druhé šestici finalistů, které doplní šest nejlepších týmů z Národního kola Moravy. Všech dvanáct týmů se na začátku června utká v celostátním finále, kde hlavní cenou bude účast v celosvětovém finále v Singapuru. Z vítězství se v Kolíně radoval Blood Elites Cool Team, který na stupních vítězů doplnily stáje BlueForce a LeniCars. Na dalších postupujících místech se umístily týmy Pro Driven, SVoT Racing Team a Fugu.

Vyhlášeny byly také kategorie nejlepší konstrukce modelu, nejlepší marketing a nejrychlejší model. Konstrukce modelů byla na vysoké úrovni a porota měla opravdu těžký úkol. Cenu nakonec převzal Blood Elites Cool Team. Také z marketingového hlediska byly týmy vyrovnané. Ten nejlepší přidělila porota stáji Pro Driven. Nejrychlejší čas zajel na pětadvacetimetrové dráze vítěz prvního ročníku středoškolské vzdělávací soutěže Blue Force.

V rámci závodního víkendu se jednotlivci zúčastnili doplňkových disciplín Knock-out závodu a 3D puzzle. Sobotní boj o nejmenší reakční čas v Knock-out závodě vyhrála Nikola Koukalová (Top Technik), v neděli zvítězil Filip Kyloušek (Green Force Team). V sobotu byl v sestavování puzzlů nejrychlejší David Kučera (Blood Elites Cool Team) před Alešem Kozlovem (Top Technik) a Petrem Bartoněm (Czech Formula Racing Team). Nedělní závod s časem vyhrál Lukáš Dufek (Royal Riders) před Tiborem Krejčím (VMPrider) a Jiřím Vondrou (OrFor).

Nedělní hlavní závod odstartoval motocyklový závodník Lukáš Pešek a radní Středočeského kraje pro školství a sport PaedDr. Milan Němec. Výše zmínění hosté si také vyzkoušeli svou reakční rychlost na zkušebním modelu. V rámci nedělního programu proběhla autogramiáda Lukáše Peška, který v letošní sezóně hájí barvy italského týmu Matteoni CP Racing v nově vzniklé třídě Moto2 mistrovství světa silničních motocyklů.

„S přístupem týmů ve druhém ročníku jsem spokojená. Musím uznat, že se úroveň zvýšila. Zároveň obdivuji a děkuji všem týmům, které se do projektu zapojily a měsíce tvrdě pracovaly. Nyní máme před sebou celostátní finále, kam postoupila dvanáctka nejlepších. Porota v Brně vybere tým, který nás bude v září čestně reprezentovat v celostátním finále v Singapuru,“ uvedla manažerka projektu Ilona Talašová.