Vyhledávání

Vydařená první sezóna pro český tým MM Racing. Příští rok prioritou FIA GT 3 !! Video zde.

Vydařená první sezóna pro český tým MM Racing. Příští rok prioritou FIA GT 3 !! Video zde.

Vydařená první sezóna

Pro český tým MM Racing byla sezóna v roce 2008 velice úspěšná. Spokojen je i šéf týmu Martin Matzke, který se při ohlédnutí za celým rokem nemá určitě za co stydět.V posledním závodě v Dubaji Martin Matzke a Jiří Skula dokázali vybojovat cenné šesté místo. Samotný závěr šampionátu byl ale nečekaně odvolán, protože se trať po vydatném nočním dešti ocitla pod vodou.

Český tým tak nemohl v samotném závěru nasbírat více bodů, ale i tak je to ohromný úspěch mladých jezdců v šampionátu cestovních vozů GT3. „Musím vyslovit obdiv nad prací celého týmu, protože jsme do šampionátu vstupovali jako absolutní nováčci. Poděkování patří také sponzorům, bez kterých by to nešlo. Výsledky, kterých bylo dosaženo, jsou možné hodnotit jako výjimečné. První posádka obsadila páté místo a tým je celkově čtvrtý, což je veliký úspěch. Podařilo se nám zvládnout za jednu sezónu to, co jiní zvládnou za tři nebo čtyři,“ řekl při závěrečném hodnocení šéf týmu MM Racing Martin Matzke.

V roce 2009 by měl být pro tým prioritou evropský šampionát FIA GT3.

V německém mistrovství ADAC GT MASTERS se jezdci zúčastní jen na nejprestižnějších závodech , které se pojedou na okruhu v Norisringu a Nürburgringu. „V tuto chvíli nemáme ještě jasno v obsazení vozů posádkami, čekají nás dlouhá jednání, ale vše bude záležet také na financích. V letošním roce se nám podařilo sehnat posádky výkonnostně vyrovnané. Mojí snahou bude mít ryze český tým. Již v minulosti jsme oslovili mnoho českých jezdců, kteří to s námi zkusili. Nejlépe ale obstáli Adam Lacko a Štěpán Vojtěch.

Nejhorší zážitek mám ze spolupráce s Pavlem Jakuševem , který mě zklamal na celé čáře. Nebyl bohužel schopen domyslet hodnotu toho, co se pro něj dělá. Nejen, že nám nezaplatil, ale nedokázal ani poděkovat. Podanou ruku obrátil v totální kolaps,“ dodal mimo jiné Martin Matzke. Příští ročník evropského mistrovství vozů GT3 zahájí závod 3. května 2009 v anglickém Silverstone.

Více jak čtyřicetiminutový záznam rozhovoru a průběhu sezóny 2008 je možné sledovat na stránkách týmu MM Racing www.mm-racing.cz  

PR

PS: Poslední závod v Dubaji je k vidění  rovněž v nejnovějším MotorTipu

 

Fotogalerie

MM racing ve zmoklé Dubaji 2008, foto týmu K.Kubeš

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu