Vyhlášení mistrů České republiky v automobilovém sportu je minulostí

Praha - Jezdci týmu Cars.cz Charouz Racing převzali vítězné trofeje

V pátek 26. listopadu 2010 proběhlo v hotelu Ambassador Zlatá husa v Praze slavnostní Vyhlášení mistrů České republiky v automobilovém sportu, kde jezdci vyměnili své tradiční overaly za slavnostní oblek, aby si z rukou sličných slečen převzali své trofeje za uplynulou sezónu 2010.

Absolutním mistrem v Mezinárodním mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích se stal Tomáš Kostka, který v letošním roce hájil barvy týmu Cars.cz Charouz Racing. Tomáš Kostka vybojoval celkem čtyři tituly, když triumfoval také v šampionátu sprintů a ve vytrvalostních závodech, ve kterých jej získal společně s Antonínem Charouzem a Lukasem Lichtner-Hoyerem. Vítězného ocenění se dočkal také tým Cars.cz Charouz Racing, který v Ambassadoru zastupoval šéf mechanik Marcel Holan.

Do slavnostního se v pátek oblékli také další jezdci zastupovaní agenturou BPA sport marketing a spolupracující se společností Charouz Racing System. Mistry FIA European Rally Zone Central a vicemistry v absolutní klasifikaci Mezinárodního mistrovství České republiky v Rally se stali Václav Pech a Petr Uhel s Mitsubishi Lancer EVO IX. Třetí pozici získala v hodnocení kategorie S-WRC v rámci Mistrovství světa v Rally posádka Martin Prokop – Jan Tománek. Z celkového třetího místa v MMČR Rally 2010 se radovala dvojice Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát, která se v českém mistrovství proháněla, tak jako Prokop ve světě, s vozem Ford Fiesta S2000.

Nejlepším Juniorem v závodech automobilů na okruzích se ve třídě D4 do 1400 ccm stal Antonín Blažek jun., který startoval v MMČR na okruzích s vozem Volkswagen Polo.

Antonín Charouz: „Samozřejmě jsem moc rád za celý tým, že se nám podařilo společně s Tomášem a Lukou získat celkem čtyři tituly v českém mistrovství v závodech automobilů na okruzích. Blahopřeji také Václavu Pechovi, Martinu Prokopovi, Jaromíru Tarabusovi a Toníkovi Blažkovi. Myslím, že letošní sezóna byla opravdu úspěšná.“