WTCC: Muller s Cruze v Doningtonu vybojoval dvě vítězství před Huffem,

Chevrolety Cruze v Doningtonu opět přesvědčily

Muller vybojoval dvě vítězství před Huffem, Menu třetí v 1. závodě, maximální bodový zisk pro Chevrolet do hodnocení značek

Donington, 17. července 2011 - Další velmi úspěšný den pro Chevrolet: Cruzy zaznamenaly další vítězství způsobem 1.-2.-3. v 1. závodě a 1.-2. ve 2. závodě v Doningtonu, na domácích závodech týmu RML. Yvan Muller získal dvě vítězství, v obou případech před Robem Huffem a rozdíl mezi britským a francouzským závodníkem se tak zmenšil na 15 bodů. Alain Menu skončil třetí v 1. závodě a pátý ve 2. závodě, čímž potvrdil další skvělý výsledek týmu.

V obou závodech přerušovaně pršelo, trať proto byla na některých úsecích vlhká, což způsobilo závodníkům mnoho problémů. Nevyhnuli se jim ani Muller a Huff, kteří měli kontakt na začátku 2. závodu. Rozhodčí ho zkoumali a rozhodli, že to byl běžný incident. Nakonec nezabránil Cruzům v závodě zvítězit.

Chevrolet získal maximum bodů do hodnocení výrobců a zvýšil svůj náskok v tomto hodnocení před závodem WTCC v Německu, posledním před letní přestávkou.

Řekli:
Yvan Muller (1. / 1.):Pro mě to byl perfektní víkend: pole position a dvě vítězství, potvrdil jsem, že v Doningtonu jsem byl nejrychlejším závodníkem. Auto bylo fantastické, výborně vyvážené a tak obavu vzbuzoval jen déšť. Na konci 1. závodu byla trať kluzká, během 2. závodů byla ok. Pokud jde o kontakt s Robem ve 2. závodě: myslím si, že to byla jenom smůla a takové závodní incidenty jsou běžné v mnoha závodech. Pokročil jsem v hodnocení mistrovství a jsem odhodlán v tomto trendu pokračovat! "

Rob Huff (2. / 2.):Určitě to byl napínavý víkend. Přestože jsem nezvítězil před domácími fanoušky, nemůžu být nespokojený se dvěma druhými místy, jsou dobré pro hodnocení mistrovství a neztratil jsem příliš na Yvana. Zlobí mě jen kontakt s Yvanem v 2. závodech, stále si myslím, že mi měl umožnit předjetí, ale takové věci se v automobilových závodech stávají."

Alain Menu (3. / 5.):Jsem spokojený s třetím místem v 1. závodě: když jsem se zbavil Tarquiniho, dobře jsem se rozjel, ale Yvan a Rob se mezitím vzdálili. Když později začalo pršet, už jsem neriskoval. Naopak, ve 2. závodě jsem mohl být mnohem lepší, byl jsem na pozici, z níž bylo možné bojovat o vítězství, ale zpomalil mě kontakt s Villou, kterého se dotknul Tarquini a to zničilo moje šance. Opět jsem jistý čas musel bojovat s Tarquinim a když jsem ho předjel, byl jsem od čela závodu příliš daleko."

Eric Nève:Byl to další dobrý víkend pro Chevrolety, tím více, že v blízkosti základny týmu RML. Je to během této sezóny páté vítězství způsobem 1.-2.-3. a páté 1.-2.; těžko můžeme chtít víc, ale zůstáváme v plném nasazení, protože naši konkurenti se výrazně zlepšují."