Vyhledávání

Zaváhání mechaniků Jana Charouze při výměně pneumatik připravilo jezdce o dobrý výsledek

Brno - Jan Charouz udělal nedělní závod, přesto skončil bez bodu


V průběhu druhého víkendového závodu Světové série Formule Renault 3.5 v Brně patřil Jan Charouz k jezdcům, kteří svými výkony nejvíce přitahovaly pozornost fanoušků i televizních kamer. Zaváhání mechaniků při výměně pneumatik ale připravilo českého závodníka o dobrý výsledek. Walter Grubmüller jun., druhý jezdec týmu P1 Motorsport, dojel v neděli do cíle jako čtvrtý.

Jezdci týmu P1 Motorsport dosáhli v nedělní dopolední kvalifikaci šestého (Grubmüller) a osmého času (Charouz), což jim zaručovalo postavení ve třetí a čtvrté řadě startovního roštu odpoledního závodu. Jeho úvod poznamenala v prvním kole havárie čtyř vozů. Na trať musel vyjet safety car, za kterým kroužilo startovní pole až do konce čtvrtého okruhu.

Po restartu závodu předvedl Jan Charouz na stadionu výtečný předjížděcí manévr a posunul se hned o dvě pozice přes Ricciarda a Grubmüllera na sedmou příčku. V osmém kole zajel Jan Charouz k povinné zastávce v boxech spojené s výměnou minimálně dvou pneumatik. Mechanici týmu ale zaváhali a český závodník v boxech strávil přibližně o šest sekund více než další jezdci z absolutní špičky.

Po čtrnácti kolech, kdy vypršel limit pro zastávky v boxech, kroužil Jan Charouz na jedenácté pozici. V úvodní pasáži dalšího okruhu ale úspěšně zaútočil na Rusa Alešina a posunul se na bodované pozice. Pražský závodník se následně dotáhl těsně za Mansella, který jezdil na devátém místě a dostal Brita pod tlak. Čtyři kola před cílem Charouz zaútočil a byl devátý. Těsně před sebou navíc tlačil Panciaticiho, na něhož zaútočil v úvodu závěrečného kola. Francouzský závodník ale svou pozici uhájil, zatímco před jezdce týmu P1 Motorsport se prosmýkli Alešin a Costa, kteří jej tak odsunuli těsně za bodované pozice.

Při zastávce Waltera Grubmmüllera naopak mechanici týmu P1 Motorsport nechybovali a Rakušan se díky rychlé výměně pneumatik vrátil na trať na čtvrtém místě. V následujících kolech se několikrát pokusil o útok na třetího Salaquardu, v závěru jízdy se ale plně soustředil na udržení čtvrtého místa absolutně a druhého v hodnocení nováčků.

Jan Charouz, jezdec týmu P1 Motorsport: „Na trati jsem dělal, co jsem mohl. Povedlo se mi předjet několik soupeřů, ale bohužel nám vůbec nevyšel pit stop. Špička Formule Renault 3.5 je velice vyrovnaná a několikasekundový rozdíl v délce zastávky v boxech můžeme mít fatální následky. Je mi samozřejmě velice líto, že jsme nemohl domácí fanoušky, kterých do Brna znovu přišlo velké množství, potěšit lepším výsledkem. Před zastávkami v boxech jsem se držel před Walterem a když se podívám, jak dojel on a kde jsem dojel já, mohu jen litovat. Ale i to patří k závodění a my teď víme, na čem musíme zapracovat. Důležité je umět se z chyb poučit.“

Walter Grubmüller jun., jezdec týmu P1 Motorsport: „Po zastávkách v boxech jsem se na trať vrátil na čtvrté pozici a za svými zády jsem měl Ricciarda a Hartleye. Od čtrnáctého do posledního kola jsem se proto maximálně soustředil na to, abych držel správnou stopu. Ale dokázal jsem je za sebou udržet až do cíle, což je pro mě samozřejmě velké povzbuzení. Z dnešního výsledku mám velkou radost, chci poděkovat celému týmu P1 Motorsport a doufám, že si stejně povedeme i při dalším podniku Světové série Renault ve Francii.“

Kompletní výsledky najdete na adrese: http://intranetwsr.alkamelsystems.com/.

Světová série Formule Renault 3.5 pokračuje už za necelé dva týdny (18. - 20. června) pátým podnikem na francouzském okruhu Magny-Cours.Průběžné pořadí Světové série Formule Renault 3.5 po 7 závodech:
1. Mikhail ALESHIN RUS 52
2. Daniel RICCIARDO AUS R 49
3. Esteban GUERRIERI ARG 45
4. Brendon HARTLEY NZL 40
5. Sten PENTUS EST 37
6. Stefano COLETTI MON R 28
7. Albert COSTA ESP R 27
8. Nathanael BERTHON FRA R 26
8. Daniel ZAMPIERI ITA R 24
9. Jon LANCASTER GBR 23
10. Walter GRUBMÜLLER AUT R 16
11. Filipe SALAQUARDA CZE R 13
12. Nelson PANCIATICI FRA R 13
13. Anton NEBYLITSKIY RUS 11
14. Federico LEO ITA 11
15. Jan CHAROUZ CZE R 9
16. Greg MANSELL GBR 9
17. Julian LEAL COL 8
18. Jake ROSENZWEIG USA R 7
19. Daniil MOVE RUS 7
20. Keisuke KUNIMOTO JPN 6
22. Victor GARCIA ESP R 1

BPA

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu