Závodník Michal Matějovský v roli průvodce dětí z Tišnova po Masarykově okruhu

Michal Matějovský v roli průvodce po Masarykově okruhu

O minulém víkendu bylo na Masarykově okruhu v Brně zahájeno Mezinárodní mistrovství České republiky okruhových automobilů Divizí 3 a 4. Michal Matějovský se objevil v roli průvodce po Masarykově okruhu pro děti z Dětského domova v Tišnově, ale samozřejmě hlavně byl vidět přímo na trati brněnského okruhu a to jak ve voze SEAT Leon TDI, kde spolu s Vlado Hybáčkem budou v letošní sezóně obhajovat loňský mistrovský titul ve vytrvalostních závodech Divize 4 v kategorii vozů do 2000 ccm, tak také nově v barvách týmu BRT, kde poprvé jel oba závody s vozem AUDI A4 DTM R12+ ve sprintech stejné Divize 4, ale v nejsilnější kategorii nad 3500 ccm. Ve všech třech závodech dokázal vystoupat na stupně vítězů a připsal si tak důležité body do celkového hodnocení.

Pozice na startovním roštu zaujali i jezdci dalších seriálů. Zajímavostí byl start nové soutěže, Europen R-Cupu, o jehož body usilují jezdci britských sportovních vozů Radical. Formát závodění spiderů s motocyklovými motory Suzuki Hayabusa (v přípravě je i varianta přeplňovaných motorů Ford) tvoří dva separované padesátiminutové bloky proložené povinnou zastávkou v boxu. Jako host okusil horkou sedačku jednoho z vozů trucker David Vršecký, který spolu s Mirkem Formanem vybojovali 3. místo v nedělním druhém závodě.

Michal Matějovský stihl v sobotu, vedle svých závodnických povinností, být také zasvěceným průvodcem dětem z Dětského domova v Tišnově, které zvítězily v plavecké soutěži SETKÁNÍ BEZ HRANIC."Soutěž SEATKÁNÍ BEZ HRANIC, která spojuje handicapované děti a děti z dětských domovů Jihomoravského kraje, uspořádala Všeobecná zdravotní pojišťovna. Děti z DM v Tišnově tuto soutěž vyhrály a jako jednu z cen dostaly také možnost navštívit Masarykův okruh během Jarní ceny Brna," vysvětlil jezdec Michal Matějovský, který děti ještě před vlastními závody provedl po zázemí okruhu, seznámil je v boxech se závodní technikou a uspořádal pro ně autogramiádu.