Zlatý déšť ve Spa Francorchamp v Ardenách pro brněnský tým Mičánek Motorsport.

Zlatý déšť na okruhu Spa Francorchamp v Belgických Ardenách pro tým Mičánek Motorsport.

Devátý a desátý závod Porsche Super Sport Cupu se jel na trati ve Spa v Belgii, kde před 14 dny závodili piloti F1. Nádherná, sedmikilometrová trať přivítala všechny účastníky v pátečním volném tréninku silným deštěm, takže na kvalitní testování moc prostoru nebylo.

Sobotní dopoledne bylo také ještě deštivé a Tomáš Mičánek ve třídě Super Sport Cup obsadil v kvalifikaci v silné konkurenci 41 vozů druhé místo a startoval tedy v prvním závodě z první řady. Odpolední závod se jel již na suchých pneumatikách a Tomáš po opatrném startu klesl na 3. místo. V polovině závodu se dostal před Herinka a dvě kola před koncem předjel i do té doby vedoucího Konstantinova a těsné vítězství udržel až do cíle.

V nedělním závodě, který se jel za silného deště a byl odstartován z důvodů bezpečnosti za safetycar, pak vyhrál stylem „start-cíl“, čímž potvrdil své jezdecké kvality a celá výprava si tak poslechla 2x českou hymnu při vyhlašování vítězů. Druhý za Tomášem dojel D.Konstantinov a třetí pak byl Bertrám Hornung.

Ve třídě Sport Cup v sobotním závodě Frank Mirzoev obsadil s vozem GT3 po stíhací jízdě třetí místo ve třídě a odváží si tak cenný pohár. V nedělním “mokrém“ závodu se mu už tak nedařilo a skončil ve své třídě čtvrtý. Vzhledem k náročné trati a první Frankově sezoně, je to však příslib pro další závody.

Ve třídě PZ Trophy Joe Smarda obsadil v sobotním závodě 34. místo a neskrýval své zklamání, protože podal velmi dobrý výkon, ale nepřesností pořadatele a zkrácením závodu o jedno kolo byl penalizován.

Vše si však vynahradil v nedělním závodě ,kde obsadil v konkurenci 38 vozů celkové 4. místo a odváží si první zasloužený pohár. Tímto pohárem doplnil kolekci „týmových pohárů“ a team MM má po závodech ve Spa poháry ze všech kategorií , ve kterých se startuje.

Ve třídě PZ Drivers Cup si nováček René Makeš s GT2 , který jel teprve svůj druhý závod počínal na těžké trati velmi dobře a v celkovém hodnocení obsadil druhé místo. Tím přidal další pohár do celkového hodnocení teamu MM.

Na závěr nedělního odpoledne se jel vytrvalostní dvouhodinový závod.

Posádka Tomáš Pivoda a Jiří Mičánek jr. obsadila s vozem GT3 Cup v tréninku 7. místo ze 23 vozů. Závod rozjížděl tradičně Tomáš Pivoda na mokrých pneumatikách a po výborném startu pokračoval na 6. místě. Zhruba po 20 minutách však trať začala osychat a Tomáš zajel přezout na suché. Po hodině závodu pak“ předával“ Jirkovi na pátém místě. Vzhledem k turbulentnímu počasí a přeháňkám se team při tankování rozhodl zariskovat a přezul na „mokré“ pneumatiky. Bohužel spadlo jen pár kapek a Jirka musel neplánovaně ještě jednou do boxu, což znamenalo časovou ztrátu a posádka se propadla na celkové 6. místo v cíli. Svoji třídu však vyhrála a tím završila velmi úspěšný víkend .

Poslední dva závody se jedou v polovině října opět na F1 trati – Hockenheim v Německu a celý team má v plánu dokončit velmi úspěšně rozjetou sezonu.