Zmoklá něděle v Mostě přinesla i řadu dramatických situací

Mokrá neděle přinesla dramatickou podívanou

Česká pojišťovna – Škoda Octavia Weekend 2008

Upršená neděle potvrdila starý motoristický paradox. Čím víc prší, tím méně diváků přijde, jenže tím více zážitků jim sledování mokré podívané přinese.

Hlavní závodní den Česká pojišťovna – Škoda Octavia Weekendu 2008 přinesl těm, kteří přišli do paddocku i na tribuny, skutečně atraktivní podívanou. V nebezpečných kreacích na mokré trati i na stupních vítězů byli k vidění skuteční mistři volantů.

Dva premiérové závody Česká pojišťovna – Škoda Octavia Cupu byl ukázkou neuvěřitelné vyrovnanosti aut i jejich pilotů. V první jízdě si pro zlato dojel Petr Fulín před druhým Ivanem Vršínským a třetím nováčkem poháru Mateuszem Lisowskim. V tomto závodě byly ovšem vidět i divoké tance a hodiny, které například pro Štěpána Dostála skončily v kačírku, pro Martina Zajíčka však dokonce ve svodidlech.

Také druhý závod byl plný dramatických soubojů. Takticky a s přehledem si v něm dojel pro zlato zkušený Jan Dostál před Lisowskim a matadorem poháru Václavem Brejlou.

Dvoulitrové formule v Divizi 2 ovládl v obou závodech mladík z Bahrajnu Hamad Al Fardan. Dopoledne vyhrál před Martinem Tlustým a Berndem Herndlhoferem z Rakouska. Odpoledne mladý šejk dojel na vodě opět jako první před druhým Patrickem Millerem z Rakouska a naším Milanem Svobodou.

Prořídlé startovní pole Divize 3, Národní formule do 1400 ccm, absolvovalo na vodě svůj závod podle podobného scénáře jako v sobotu. Tentokrát však Michal Procházka, jehož mechanici stihli opravit utržené zavěšení předního kola po sobotní ráně do svodidel, nenechal nic náhodě. Využil Pole Position a první místo si udržel až do cíle. Za ním dojeli Tomáš Chabr a Ondřej Loukota.

Velkou ozdobou dne byl jednoznačně třináctikolový sprint Divize 4 cestovních vozů v kubatuře nad 2000 ccm. Jeho vítěz, Tomáš Enge na Mercedesu z DTM, si jízdu na vodě vyloženě užíval a jako první projel cílem i přes počáteční penalizaci za ulitý start.

Druhý skončil Tomáš Kostka na Audi A4 DTM a třetí Václav Nimč na dalším kevlarovém speciálu Mercedes. Diváci viděli skutečně hodně atraktivní souboje rychlých vozů a jistě nelitovali cesty na zmoklé závody.

Další podnik se na Autodromu Most chystá už za tři týdny. Pod názvem Czech Coal Trophy se zde odehraje další díl okruhového mistrovství, který bude doplněn také o oblíbenou německou sérii HAIGO, kde jezdí starší formulové a cestovní vozy.