8°SLOVÁCKÝ KOPEC Násedlovice odstartoval KW Berg

Slunečné počasí přivítalo 106 účastníků mezinárodního seriálu KW Berg-Trophy International v Násedlovicích při 8°Dieselcar Slováckém kopci. Mnoho jezdců předvedlo své nové krásné stroje a tak o dramatické boje nebyla nouze. Hned v sobotu se odehrál největší souboj o absolutní prvenství. Loňský vítěz celého ročníku KW Berg-Trophy Miloš Zmeškal (Ralt 032 F3) porazil Martina Šípka (BMW VPT) o pouhé 0,026 sekundy! Ten si na nedělní souboj přivezl raději Dallaru F3 a rozdíl by více jak tři sekundy.

Přesto výkon Martina Šípka byl obdivuhodný: „Trochu mně mrzí sobotní prohra, ale závody byly velmi dobré“. Třetí místo po dva dny obsadil Karel Moural (Ralt 036 F3), který ztrácel vždy již více jak čtyři sekundy. Stejné pořadí bylo i při nedělním závodě. V jednotlivých třídách upoutal pozornost sobotní souboj ve třídě E1-1600, kdy vítězný Ivan Konečný (Citroen Saxo) porazil Vojtěcha Macka (Škoda 1500 R) o 0,063 sekundy a to druhý jmenovaný měl na cílové čáře nepříjemnou havárii.

Třetí Jaroslav Fikota (Honda CRX) ztrácel na vítěze 0,577 sekundy. Ve skupině historických vozů porazil Adam Blažej (Fiat 128 SC) Leopolda Plevu (Škoda 1000 MB) o 0,282 sekundy. Třetí skončil slovenský matador Pavol Gallo na voze Fiat 128 SC se ztrátou dvou sekund na vítěze. Nedělní závod přinesl největší boje znovu ve třídě E1-1600, kdy Josef Dohnálek jr. (Citroen Saxo) udolal druhého Jaroslava Fikotu o 0,129 sekundy a třetího Ivana Konečného o jednu sekundu.

Za povšimnutí rovněž stojí dvojí vítězství slováka Norberta Pothe (Subaru Impreza) ve třídě S+2000, který po roční pauze opět vítězí. Po oba dny mu byli zdatnými soupeři druhý košický Norbert Kováčik (BMW M3) a třetí Rostislav Dobeš (Ford Escort Cosworth). V Pneu Plus Juniorské trofeji začal vítězně nováček šestnáctiletý Jakub Klestil na ostrém Subaru Impreza WRX, který nechal za sebou loňského celkové vítěze této trofeje Stanislava Firtla jr. (Renault Clio) a třetího Davida Loskota (Subaru Impreza WRX). Vítěz nám sdělil: „Závody se mně moc líbili a hodně mně překvapilo moje vítězství, protože v autě jsem tento víkend jel poprvé“.

Závody probíhaly bezproblémově po celý víkend i ke spokojenosti 1500 natěšených motoristických fanoušků, které zaplnili divácké sektory podél tratě. Mezinárodní série se přesune na Slovensko, kdy 17. – 18. 5. se uskuteční závod v Bánovcích nad Bebravou. Již ale o týden dříve mají možnost startu jezdci do regionální části ve Vrbně pod Pradědem, kde se uskuteční závod nazvaný Vrbenský vrch.

TISKOVÁ ZPRÁVA 8°SLOVÁCKÝ KOPEC NÁSEDLOVICE

Nekompletní tým se zúčastnil premiérového závodu KW Berg-Trophy International v Násedlovicích. Největším úspěchem celého týmu jsou páté a sedmé místo Filipa Zelenského (Suzuki Swift) v absolutním pořadí! I přes konkurenci mnoha silných strojů dokázal jak kvality své, tak i kvality svého vozu.

Díky výbornému výkonu zvítězil po oba dny i ve své třídě E1-1400. František Ančík startoval poprvé s vozem Seat Ibiza Cupra a hned z toho bylo druhé a třetí místo ve třídě E1-2000, což na úvod je velmi dobrý počin. Mladší Stanislav Firtl ve své premiéře s vozem Renault Clio Sport, připravovaný týmem BP Autosport Bruntál, obsadil po oba dny pěkná dvě třetí místa ve třídě S-2000 a naznačil své velké možnosti.

V Pneu Plus Juniorské trofeji byl dvakrát druhý za Jakubem Klestil (Subaru Impreza), takže obhajoba loňského prvního místa v této trofeji nebude vůbec jednoduchá.

Čtvrtým do týmu byl Stanislav Firtl (Seat Ibiza Cupra), který obsadil šesté a sedmé místo ve třídě E1-2000. S novým vozem se teprve učí, takže výsledky přijdou určitě později.

Dalším závodem Igol Berg-Trophy Teamu bude závod ve Vrbně pod Pradědem v rámci KW Berg-Trophy Regional, který se uskuteční 10.-11. 5. 2008.