Vyhledávání

Armáda předvádí na veletrh IDET 2011 v Brně horké novinky. I Pandur II 8x8..

Armáda předvede horké novinky

V rozsáhlé expozici Ministerstva obrany ČR obsazující prakticky celý pavilon Z si návštěvníci prohlédnou tu nejnovější a nejmodernější techniku a výstroj, s níž armáda v současnosti operuje doma i v zahraničí. Poprvé se na veletrhu IDET představí třeba kolový obrněný transportér Pandur II 8x8, a to nejen ve své finální podobě, ale i ve třech výrobních fázích s odborným komentářem. Jedny z nejmodernějších obrněných transportérů v Evropě jsou součástí výzbroje Armády ČR od roku 2009 a loni byly úspěšně nasazeny v misích v Kosovu a v Afghánistánu.

K dominantám expozice patří také lehká mostová souprava MS, která své kvality prokázala během povodní a stala se významnou pomocí postiženým lokalitám. Na dobu veletrhu ji Armádě ČR zapůjčila Státní správa hmotných rezerv a o její výstavbu se postarali příslušníci 15. ženijní brigády z Bechyně. V pavilonu Z nepřehlédnete ani záchranný vrtulník W-3A Sokol Letecké záchranné služby Plzeň-Líně. Stejné vrtulníky ze kbelské letecké základny byly v době povodní vůbec první pomocí, která se dostala do nejhůře postižených oblastí. V rámci prezentace technických novinek výzkumu a vývoje budou představeny také nové technické prostředky mobilních systémů kontroly osob, vjezdu a vstupu a místo kontroly centrální ochrany Vojenské policie.

Orientaci v rozsáhlé armádní expozici usnadní rozdělení do pěti barevně odlišených zón.

Žlutý segment s obrněncem Pandur II a mostovou soupravou MS navíc ukáže i nejmodernější techniku vojenské geografické a hydrometeorologické služby. Pod zelenou barvou hledejte například moderní armádní vozidla IVECO, DINGO2 a LRD 130 MA 4 KAJMAN nebo protitankovou zbraň KARL GUSTAV. Seznámíte se zde také s projektem Voják 21. století, mobilním pracovištěm krizového štábu a projekty obranného výzkumu
. V růžovém segmentu se prezentuje zdravotnická technika a celá polní nemocnice se stomatologickou ordinací, operačním sálem a JIP. Oranžový segment patří záchrannému vrtulníku W-3A Sokol a ženijní a chemické technice. Prohlédnete si zde například výbavu pyrotechnika a zásahový nebo odmořovací automobil. Do modře označené zóny zamíří zájemci o modernizovaný samohybný protiletadlový raketový komplet 2K 12 KUB, protiletadlový raketový komplet RBS-70 či radiolokátor ARTUR +T-518.

Na armádní expozici navazují dynamické ukázky práce vojenských specialistů před pavilonem Z. Návštěvníci se mohou těšit třeba na záchranu osob ze závalu s využitím automobilního jeřábu AD-20, vrtulníku W3A Sokol SAR a další techniky.

Nedílnou součástí prezentace Ministerstva obrany ČR na veletrhu IDET 2011 je odborný doprovodný program, jemuž vévodí tradiční mezinárodní konference CATE (Community-Army-Technology-Environment) organizovaná ve spolupráci s Univerzitou obrany Brno. V jednotlivých sekcích konference se bude debatovat zejména o nejnovějších vojenských technologiích, bezpečnosti a ochraně informací, bezpečnostním managementu a společnosti a také o armádě a znalostní společnosti.Začínají Veletrhy integrovaného záchranného systému

V úterý 10. května se v Brně otevírají brány 11. mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET - jedné ze čtyř nejvýznamnějších přehlídek obranných technologií v Evropě. Jen o dva dny později zde začíná 15. mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb PYROS/ISET, jehož expozice zůstanou otevřeny i v sobotu 14. května, kdy si je prohlédne široká veřejnost. Částečné termínové překrytí těchto výstavních akcí reaguje na aktuální trendy integrace a úzké spolupráce obranných a bezpečnostních struktur. Nová koncepce nabízí komplexní přehled o celé sféře vojenské a civilní bezpečnosti i o současných vyspělých technologiích. K nosným tématům letošního ročníku patří spolupráce při boji proti mezinárodnímu terorismu, nasazení armády při přírodních a průmyslových katastrofách a ochrana civilního obyvatelstva proti současným rizikům.

O mezinárodním významu obou veletrhů svědčí vysoký zájem ze strany zahraničních partnerů. IDET 2011 představuje nabídku 369 vystavovatelů z 26 zemí tří kontinentů. Dalších 179 firem z 21 zemí čtyř kontinentů se účastní veletrhu PYROS/ISET 2011. Neméně pestrá je národnostní skladba návštěvníků – předem ohlášených specialistů a oficiálních armádních delegací, které přijaly pozvání Ministerstva obrany ČR a prohlédnou si zejména expozice tuzemských vystavovatelů. Svou účast již potvrdily delegace z Albánie, Itálie, Litvy, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska, Turecka, Brazílie, Nigérie, Spojených arabských emirátů, Černé Hory, Arménie, Číny, Mongolska, Ghany, Iráku, Malajsie, Saúdské Arábie a Ukrajiny. Tito VIP návštěvníci ze zemí komerčně zajímavých pro středoevropský obranný průmysl potvrzují proexportní význam veletrhu IDET a jeho vedoucí pozici v novém prostoru Severoatlantické aliance.

Pořadatelé očekávají, že oba veletrhy od úterka do soboty přivítají asi třicet tisíc návštěvníků, mezi nimi nejméně dvanáct tisíc registrovaných odborníků.Provozní doba


10.-11. 5. 2011
(jen IDET)
9.00–17.00 hod.

12. 5. 2011
(IDET + PYROS/ISET)
9.00–17.00 hod.

13. 5. 2011
(IDET + PYROS/ISET)
9.00–16.00 hod.

14.5. 2011
(jen PYROS/ISET)
9.00–15.00 hod.
BVV

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu