Vyhledávání

Audi A4 zvítězilo v celkovém hodnocení ojetých vozů společností DEKRA

Audi A4 „Nejlepším vozem všech tříd“ podle hodnocení ojetých vozů společností DEKRA
 
· Audi A4 zvítězilo v celkovém hodnocení ojetých vozů společností DEKRA
· Značka se čtyřmi kruhy obsadila první místo počtvrté v historii prestižního hodnocení
 
Praha, 17. ledna 2012 – Audi A4 se jako vozidlo s nejmenším výskytem závad dostalo do čela žebříčku v hodnocení ojetých vozů společností DEKRA za rok 2011. Vůz značky Audi tak počtvrté za sebou zvítězil v celkovém hodnocení. Audi A6 obsadilo třetí místo.
 
S titulem „Nejlepší vůz všech tříd“ vyznamenávají experti společnosti DEKRA každoročně model, který vykazuje ve třech kategoriích podle počtu ujetých kilometrů nejmenší výskyt závad. Od zavedení hodnocení v roce 2008 byl nejspolehlivějším vozem s nejmenším výskytem závad vždy model značky Audi. V uplynulých třech letech vedlo celkové hodnocení Audi A6, letos se stalo „Nejlepším vozem všech tříd“ Audi A4. To je důkazem vysoké úrovně dlouhodobé kvality prémiového modelu střední třídy, který se od ledna prodává v technicky i stylisticky modernizované podobě.
 
V rámci hodnocení ojetých vozů kontroluje nezávislá zkušebna DEKRA jejich kvalitu a bezpečnost. Z 15 milionů kontrolovaných vozů rozdělených do osmi různých tříd sestavuje DEKRA pro každý typ vozidla specifický profil objevených závad ve třech kategoriích podle počtu ujetých kilometrů. „Nejlepším vozem všech tříd“ se stává model s nejnižší průměrnou hodnotou ze všech tří kategorií podle počtu ujetých kilometrů.
 
 
Skupina AUDI AG prodala v roce 2010 přibližně 1 092 400 vozů značky Audi. Obrat za rok 2010 činil 35,4 miliardy EUR a provozní zisk 3,3 miliardy EUR. Audi vyrábí automobily v německém Ingolstadtu a Neckarsulmu, maďarském Györu, čínském Changchunu a belgickém Bruselu. Na konci roku 2007 odstartovala CKD produkce Audi A6 v indickém Aurangabadu, Audi A4 pak na počátku října 2008 a Audi Q5 v červenci 2010. Výroba nového Audi A1 byla spuštěna v bruselském závodě v květnu 2010. Společnost AUDI AG je aktivní na více než 100 světových trzích. Plně vlastní pobočky např. AUDI HUNGARIA MOTOR Kft., Automobili Lamborghini Holding S.p.A. v Sant´Agata Bolognese (Itálie) a quattro GmbH v Neckarsulmu. V současnosti Audi celosvětově zaměstnává kolem 60 000 lidí, z toho 46 600 v Německu. V letech 2011–2015 plánuje značka se čtyřmi kruhy investovat více než 11 miliard EUR zejména do nových produktů, aby podpořila pozici technologického lídra, která je ztělesněná ve sloganu „Náskok díky technice“. Do roku 2015 plánuje Audi výrazně rozšířit své portfolio na 42 modelů.
 

Značka Audi si již dlouho uvědomuje svoji společenskou odpovědnost na mnoha úrovních ve smyslu zachování podmínek pro hodnotný život budoucích generací. Základem pro trvalý úspěch značky Audi je proto ochrana životního prostředí, uchování zdrojů, mezinárodní konkurenceschopnost a prozíravá personální politika orientovaná na budoucnost. Jedním z příkladů odpovědnosti společnosti AUDI AG k environmentálním otázkám je nově založená Nadace Audi pro životní prostředí.

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu