Vyhledávání

Legendární užitkový vůz Ford Transit a další významný milník : 6 000 000

FORD TRANSIT PŘEKONAL METU ŠESTI MILIONŮ VYROBENÝCH VOZŮ

Legendární užitkový vůz Ford má za sebou další významný milník.


/V Praze, 30. dubna 2010/ – Legendární užitkový automobil Ford Transit slaví další významný úspěch: z montážní linky závodu Ford-Otosan v tureckém Kocaeli dnes sjel vůz s pořadovým číslem 6 000 000.

„Jubilantem“ se stal bílý model FT280 Kombi se středním rozvorem, určený pro zákazníka v Německu. Dosažení významného milníku i blížící se 45. výročí Transitu se slaví nejen v Kocaeli, ale také v dalších výrobních závodech po celém světě, kde se tento model montuje, od britského Southamptonu přes čínský Nanchang až po vietnamský Hai Duong.

„Se šesti miliony vyrobených vozů a pětačtyřicet let trvající kariérou je Transit nejen nejdéle sloužící model v portfoliu Ford of Europe, ale po celou tu dobu je i hlavním pilířem našeho úspěšného byznysu v Evropě a patří k nejúspěšnějším užitkovým vozům v celé automobilové historii,“ řekl John Fleming, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe.

„Jsme hrdí na skutečnost, že výraz ‚Transit‘ se v mnoha zemích světa stal synonymem pro dodávku, a budeme usilovat o to, aby Transit i v budoucnu stavěl na této své kultovní pozici,“ dodal Fleming. 

Již od svého uvedení na trh v roce 1965 si Transit začal budovat pověst nenáročného, praktického a všestranného pomocníka pro firemní zákazníky, jimž nabídl kombinaci nejmodernějších technologií, robustnosti, vysoké úrovně bezpečnosti, uživatelského komfortu blízkého osobním vozům a nízkých provozních nákladů.

Současný Transit je jediný užitkový model svého druhu, který dává zákazníkům na výběr mezi pohonem předních, zadních nebo všech čtyř kol na jediné platformě.

„To je pouze jeden z příkladů naší nekompromisní orientace na zákazníka,“ řekl Steve Adams, ředitel modelové řady užitkových automobilů Ford of Europe. „Naším cílem je poskytnout firemním zákazníkům širokou řadu užitkových vozidel plně přizpůsobených jejich konkrétním potřebám a požadavkům.“

Ačkoliv se Transit zrodil ještě v dobách, kdy neexistovala Evropská unie a dokonce ani společnost Ford of Europe, byl to první produkt značky Ford zaměřený a vyvíjený pro celou Evropu. Poprvé na něm spolupracovaly konstrukční i marketingové týmy z Německa a Velké Británie.

Ford Transit je bez nadsázky celosvětový fenomén – dnes se prodává ve více než pětaosmdesáti zemích na pěti kontinentech. V Británii, která je jeho největším odbytištěm, si Transit drží pozici lídra segmentu nepřetržitě od roku 1965.

I přes složité ekonomické podmínky uzavřel Transit rok 2009 jako nejúspěšnější model „jednotunového“ a „dvoutunového“ segmentu na 19 hlavních evropských trzích. S celkovým tržním podílem 12,8 % – o 0,2 procentního bodu více než v roce 2008 – si Transit připsal nejvyšší podíl za posledních šest let.

V srpnu 2010 oslaví Ford Transit svoje 45. výročí a dosáhne tak dalšího významného milníku své úspěšné kariéry. „Ford Transit má za sebou skvělou historii a před sebou ještě skvělejší vyhlídky do budoucnosti. I nadále budeme připomínat světu, že Transit zůstává věrný svému odkazu a zasloužené pověsti,“ zdůraznil Fleming.

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu