BP Autosport na Zámeckém vrchu. Vláďa Vitvar i Martin Zimák vyhrávali

Za náš tým v tomto závodě nastoupila sestava ve složení:

Martin Šípek - Lucchini,

Ing. Antonín Daniel-BMW M3 VPT,
Vláďa Vitver-Lotus WR9,
Martin Zimák-Citroen Saxo.

Martinu Šípkovi se o tomto víkendu vůbec nedařilo. V sobotu skončil na sedmém místě absolutně a čtvrtý ve třídě, v neděli potom po první závodní jízdě odstoupil pro poruchu převodovky. Jak nám po závodě Martin sdělil , tak se mu vůbec nedařilo, trať mu tady prostě nesedí a v neděli , když v první závodní jízdě několikrát nezařadil a pozice pro druhou jízdu nebyla dobrá, rozhodl se dál netrápit sebe i techniku a ze závodu raději odstoupil.

Antonín Daniel bojoval s touto tratí statečněji i když nemohl na této technické trati jednoznačně porazit rychlé domácí čtyřkolky, tak dvakrát třetí místo ve třídě a v sobotu i v neděli jedenácté místo v absolutním pořadí je velice dobrý výsledek. Antonín nám po závodě prozradil, že se těší na další závod na pezinské Babě, kde poprvé bude moct pořádně využít potenciál našeho BMW M3 VPT.

Nejlepších úspěchů v tomto víkendu zaslouženě dosáhl Vláďa Vitvar se svým Lotusem WR9/1. S přehledem vyhrál svoji skupinu E1-2000, a vybojoval v absolutním pořadí v sobotu šesté a v neděli páté místo a celkově se dělí o 4. místo s Michalem Novickým, jedoucím s formulovým vozem Reynard 032 F3. Láďova závodnička i jeho civilka WR10 se těšila po celý víkend velkému zájmu diváků.

Poslední , kdo reprezentoval náš tým byl Martin Zimák , který opět se svým Citroenem Saxo nezklamal a svojí dravou jízdou pobavil přihlížející diváky a obsadil po oba dva dny ve své třídě první místa. Martin jede ve třídě S1600, a časy poráží vozidla jedoucí ve vyšších třídách.

S+ 2000 Norbert Kováčik BMW M3 6 místo / 75 bodů

V teamové soutěži je BP AUTOSPORT Bruntál na 1 místě s 329 body.

Příští víkend se náš tým zúčastní setkání klubu sportovních aut na brněnském autodromu, kdy využijeme tohoto srazu pro doladění našich okruhových M trojek na následný šestihodinový závod v Mostě, který se pojede koncem měsíce.

Vláďa jede s WR-9 za SVC Náchod Motorsport - Mistrovství ČR na okruzích v Mostě.

Další kopcové klání proběhne 23-24.5 na pezinské Babě blízko Bratislavy, kam Vás srdečně zveme.