Vyhledávání

Bridgestone buduje v Číně závod na výrobu polyuretanové pěny pro sedadla

 
               Bridgestone buduje v čínském Wu-chanu závod na výrobu polyuretanové pěny pro sedadla do automobilů
 
 
 
Bridgestone oznámil, že učinil rozhodnutí vybudovat nový závod na výrobu polyuretanové pěny pro sedadla do automobilů. Nový závod bude postaven ve Wu-chanu (dále závod Wu-chan) v čínské provincii Chu-pej. Závod Wu-chan bude provozovat společnost Bridgestone (Wuhan) Chemical Products Co., Ltd., která byla založena v prosinci 2010.
 
V současnosti probíhají přípravy na zahájení hromadné výroby těchto produktů v dubnu 2012. Společnost investuje 11 milionů USD (cca 208 milionů Kč) do výstavby závodu, instalace výrobního zařízení a zahájení výroby. Závod Wu-chan bude mít roční kapacitu výroby 300 000 sad pro automobily.
 
Závod Wu-chan bude druhým závodem Bridgestone na výrobu polyuretanové pěny pro sedadla do automobilů v Číně. Společnost již v Číně provozuje závod Kanton se stejně zaměřenou produkcí. Očekává se, že poptávka po automobilech v Číně ve středním a dlouhodobém horizontu nadále poroste a s tím se bude zvyšovat i poptávka po polyuretanové pěně pro sedadla do automobilů.
 
Posílením vlastního dodavatelského řetězce v Číně vylepšuje Bridgestone svou schopnost zajišťovat rychlé dodávky těchto vysoce kvalitních produktů na rostoucím trhu.
 
 
Základní informace o závodu Wu-chan:
 
1. Poloha: město Wu-chan, provincie Chu-pej, Čína (cca 700 km západně od Šanghaje)
2. Název společnosti: Bridgestone (Wuhan) Chemical Products Co., Ltd.
3. Ředitel: Takashi Niimi
4. Majitel: Bridgestone Corporation – 100 % (nepřímá investice)
5. Areál závodu: cca 20 000 m2
6. Produkty: polyuretanová pěna pro sedadla do automobilů
7. Zahájení výroby: duben 2012 (plán)
8. Počet zaměstnanců: 80 (plán pro konec dubna 2012)
 
 
 
Kontakt pro média:
AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314
Bridgestone CR, s.r.o. – Jaroslav Třetina: Tel.: 226 220 313
 
Skupina Bridgestone
Společnost Bridgestone je světový lídr v prodeji gumárenských produktů a přední výrobce pneumatik pro všechny dopravní prostředky.
 
Součástí aktivit v oblasti nákladních pneumatik je také řešení protektorů Bandag, které doplňuje prodej nových nákladních pneumatik a umožňuje tak společnosti nabízet celkové řešení pro dopravní společnosti. Pneumatiky tvoří přibližně 80 % celkového obratu společnosti, přičemž zbytek tvoří široký sortiment ostatních produktů, jako např. seismická pryž, dopravní pásy a hadice, sportovní vybavení a elektronický papír.
 
Japonský koncern Bridgestone byl založen v roce 1931 Shojirem Ishibashim. V současné době provozuje celosvětově více než
50 továren a zaměstnává okolo 138 000 lidí, s celkovým obratem v roce 2008 okolo 35,5 miliard USD.
 
Od roku 1997 do roku 2010 byl Bridgestone úspěšným dodavatelem pneumatik pro vozy Formule 1 a v současné době je výhradním dodavatelem pro závody silničních motocyklů Moto GP.
 
V Evropě společnost zaměstnává přes 13 000 lidí a provádí veškeré aktivity jako výroba, vývoj, testování, prodej. Společnost v Evropě provozuje maloobchodní síť pneuservisů First Stop.
 
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation. V Evropě vyvinuté a vyrobené špičkové pneumatiky distribuuje prostřednictvím svých 17 prodejních společností a dalších kanálů do celé Evropy. Produkty jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium, včetně Japonska.
 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových a zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu