Vyhledávání

Bridgestone podporuje české sjezdové lyžaře, včetně Ondřeje Banka

Bridgestone podporuje české sjezdové lyžaře, včetně Ondřeje Banka
Bridgestone podporuje české sjezdové lyžaře
 
Bridgestone ČR je novým významným partnerem úseku alpských disciplín Svazu lyžařů ČR a partnerem dlouhodobě nejúspěšnějšího sjezdaře Ondřeje Banka
 
 
Společnost Bridgestone ČR se stala novým partnerem reprezentace České republiky v alpském lyžování. Bridgestone zároveň zajišťuje dodávky pneumatik pro vozový park Svazu lyžařů České republiky a českého reprezentačního týmu. „Bridgestone rozšířil řady našich partnerů jako na zavolanou. Kvalitní zimní pneumatiky jsou zejména v horských oblastech, v nichž se pravidelné pohybujeme, mimořádně důležitou výbavou našich vozů. Pneumatiky Bridgestone prokázaly již během prvních měsíců letošní sezony své vynikající kvality i v těch nejnáročnějších podmínkách,“ říká prezident SLČR Lukáš Sobotka.
 
„Pro Bridgestone je podpora českého lyžování nejen otázkou prestiže, ale i skvělou příležitostí k prokázání mimořádných vlastností našich produktů v praktickém provozu na zasněžených i zledovatělých cestách evropských hor,“ říká Jaroslav Třetina, marketingový manager společnosti Bridgestone ČR. „Zároveň jsme se dohodli na spolupráci s Ondřejem Bankem, jemuž držíme ze všech sil palce, aby navzdory současným peripetiím způsobeným tajemnou nemocí potvrdil v příští sezoně opět své dosavadní postavení dlouhodobě nejúspěšnějšího českého reprezentanta v alpském lyžování.“
 
Ondřej Bank, nová tvář značky Bridgestone na českém trhu, byl totiž donucen předčasně ukončit své účinkování v letošní sezóně poté, co do ní málem ani nenastoupil, protože kvůli zákeřnému viru nemohl absolvovat kompletní přípravu. Výsledný nedostatek fyzické kondice, který se v prvních závodech letošní sezony naplno projevil, přinutil zaníceného bojovníka složit zbraně a šetřit body získané v úspěšném minulém ročníku pro příští sezonu. Ondřej zahájí přípravu na další sezonu již v únoru a nově získaný čas se mu bude hodit na testování nových závodních lyží. V nové sezoně čeká totiž na lyžaře velká změna v parametrech lyží na obří slalom podle nových pravidel FIS.
 

Ondrovou specialitou jsou kombinované závody, v nichž dosáhl zatím nejlepších výsledků. Mezi ně řadí mimo jiné 5. místo na mistrovství světa v Ga-Pa v roce 2011 nebo 7. místo na zimní olympiádě ve Vancouveru v roce 2010. Ve Světovém poháru dojel Ondřej, který se ve svém volném čase s oblibou věnuje různým adrenalinovým sportům, ale také golfu, nejlépe třetí v superkombinaci v Beaver Creeku v roce 2007 a loni pátý v obřím slalomu v Alta Badia.

 

Ondřej Bank je od roku 1998 je stabilním členem mužského A-týmu české reprezentace, do něhož patří také Kryštof Krýzl, Filip Trejbal, Martin Vráblík a Adam Zika. V kategorii žen reprezentují české barvy v alpském lyžování Šárka Záhrobská, Eva Kurfürstová, Klára Křížová, Kateřina Pauláthová a Michaela Smutná. České reprezentaci se daří v posledních letech dosahovat skvělých sportovních výsledků. Například v roce 2010 zvítězil český tým ve složení Záhrobská, Hrstková, Bank a Krýzl ve finále Světového poháru národních týmů v Garmisch-Partenkirchenu.
 
Svaz lyžařů ČR (SLČR) je zájmové sdružení občanů ČR s vlastní právní subjektivitou. Jako vrcholná organizace lyžařského sportu v České republice je členem ČSTV, Českého olympijského výboru a Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Základním posláním Svazu lyžařů ČR je široká podpora rozvoje lyžování, lyžařského sportu, vrcholového lyžování a sportovní reprezentace České republiky.
 
Svaz lyžařů ČR je nejstarším národním lyžařským svazem na světě. V roce 2003 oslavil 100 let od svého vzniku. Byl založen 21. 11. 1903 v Jablonci nad Jizerou na setkání tří zástupců prvních lyžařských klubů na našem území a byl nazván Svaz lyžařů Království českého. Současný Svaz lyžařů ČR má osm odborných úseků: Akrobatické lyžování, Alpské disciplíny, Skok na lyžích, Běh na lyžích, Lyžování na trávě, Severská kombinace, Skok na lyžích, Snowboarding a Základní lyžování. V současné době sdružuje SLČR více než 14 000 aktivních členů a počet lyžující veřejnosti v České republice přesahuje dva miliony osob.
 
 
 
Skupina Bridgestone
Společnost Bridgestone je světový lídr v prodeji gumárenských produktů a přední výrobce pneumatik pro všechny dopravní prostředky.
 
Součástí aktivit v oblasti nákladních pneumatik je také řešení protektorů Bandag, které doplňuje prodej nových nákladních pneumatik a umožňuje tak společnosti nabízet celkové řešení pro dopravní společnosti. Pneumatiky tvoří přibližně 80 % celkového obratu společnosti, přičemž zbytek tvoří široký sortiment ostatních produktů, jako např. seismická pryž, dopravní pásy a hadice, sportovní vybavení a elektronický papír.
 
Japonský koncern Bridgestone byl založen v roce 1931 Shojirem Ishibashim. V současné době provozuje celosvětově více než
50 továren a zaměstnává okolo 138 000 lidí, s celkovým obratem v roce 2008 okolo 35,5 miliard USD.
 
Od roku 1997 do roku 2010 byl Bridgestone úspěšným dodavatelem pneumatik pro vozy Formule 1 a v současné době je výhradním dodavatelem pro závody silničních motocyklů Moto GP.
 
V Evropě společnost zaměstnává přes 13 000 lidí a provádí veškeré aktivity jako výroba, vývoj, testování, prodej. Společnost v Evropě provozuje maloobchodní síť pneuservisů First Stop.
 
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation. V Evropě vyvinuté a vyrobené špičkové pneumatiky distribuuje prostřednictvím svých 17 prodejních společností a dalších kanálů do celé Evropy. Produkty jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium, včetně Japonska.
 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových a zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

 

PR

 

Fotogalerie

Bridgestone podporuje české sjezdové lyžaře

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu