Vyhledávání

Bridgestone začal dodávat pneumatiky B250 Ecopia pro městský Aston Martin Cygnet

 
Praha, 29. listopadu 2011 
Aston Martin zvolil pro svůj nový městský vůz pneumatiky Bridgestone Ecopia
 
Bridgestone začal dodávat pneumatiky B250 Ecopia pro standardní výbavu modelu Aston Martin Cygnet, který byl uveden na evropský trh v září 2011. Všechny nové luxusní městské vozy budou vybaveny pneumatikami Bridgestone B250 Ecopia s rozměrem 175/60 R 16.
 
„Pneumatiky Ecopia poskytují menší valivý odpor bez kompromisů v ostatních provozních vlastnostech. Pneumatika B250 Ecopia je díky tomu dokonalým partnerem pro nový prémiový model značky Aston Martin pro jízdu po městě,“ říká Didier Schneider, viceprezident divize originální výbavy společnosti Bridgestone Europe. „Bridgestone je hrdý na to, že může pokračovat ve své dlouhodobé spolupráci se značkou Aston Martin i v této nové éře malých městských vozů.“
 
Pneumatiky Bridgestone Ecopia využívají speciální směs, která snižuje tření a tvorbu tepla během otáčení pneumatiky a v důsledku toho snižuje valivý odpor i spotřebu paliva. Velmi podstatnou předností pneumatik Ecopia je realizace uvedených ekologických přínosů bez kompromisů v oblasti bezpečnosti, zejména v disciplínách brzdění a ovladatelnosti na mokru.
 
Cygnet je prémiovým kompaktním vozem pro jízdu v městských aglomeracích. Jeho design, dílenské zpracování a pozornost věnovaná i těm nejmenším detailům splňují nejvyšší nároky na automobily značky Aston Martin. Díky téměř neomezenému výběru stylistických prvků a příslušenství nabídne každý ručně dokončený Cygnet svému řidiči jak luxus, tak i individualitu. 

 

 

Skupina Bridgestone
Společnost Bridgestone je světový lídr v prodeji gumárenských produktů a přední výrobce pneumatik pro všechny dopravní prostředky.
 
Součástí aktivit v oblasti nákladních pneumatik je také řešení protektorů Bandag, které doplňuje prodej nových nákladních pneumatik a umožňuje tak společnosti nabízet celkové řešení pro dopravní společnosti. Pneumatiky tvoří přibližně 80 % celkového obratu společnosti, přičemž zbytek tvoří široký sortiment ostatních produktů, jako např. seismická pryž, dopravní pásy a hadice, sportovní vybavení a elektronický papír.
 
Japonský koncern Bridgestone byl založen v roce 1931 Shojirem Ishibashim. V současné době provozuje celosvětově více než
50 továren a zaměstnává okolo 138 000 lidí, s celkovým obratem v roce 2008 okolo 35,5 miliard USD.
 
Od roku 1997 do roku 2010 byl Bridgestone úspěšným dodavatelem pneumatik pro vozy Formule 1 a v současné době je výhradním dodavatelem pro závody silničních motocyklů Moto GP.
 
V Evropě společnost zaměstnává přes 13 000 lidí a provádí veškeré aktivity jako výroba, vývoj, testování, prodej. Společnost v Evropě provozuje maloobchodní síť pneuservisů First Stop.
 
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation. V Evropě vyvinuté a vyrobené špičkové pneumatiky distribuuje prostřednictvím svých 17 prodejních společností a dalších kanálů do celé Evropy. Produkty jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium, včetně Japonska.
 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových a zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu