Vyhledávání

Bridgestone zvyšuje ceny materiálu pro výrobu protektorů

Praha, 13. ledna 2012
 
 Bridgestone zvyšuje ceny materiálu pro výrobu protektorů v Evropě
 
 
Společnost Bridgestone Europe oznámila, že v průběhu prvního čtvrtletí 2012 zvýší znovu cenu materiálu pro výrobu protektorů v celé Evropě.
 
Od 1. března vzrostou ceny v závislosti na příslušném trhu průměrně:
·         o 10 % protektorovacích pásů Bridgestone a Bandag
·         o 8 % u spojovací pryže Bandag
 

Yves Kerstens, generální ředitel prodeje užitkových pneumatik společnosti Bridgestone Europe, v souvislosti s uvedeným oznámením řekl: „Ceny těchto produktů stále ještě neodpovídají značnému nárůstu našich nákladů na vstupní suroviny, k němuž došlo v průběhu uplynulých dvou let, a to navzdory tomu, že se neustále ze všech sil snažíme zmírňovat dopady růstu nákladů zvyšováním produktivity, efektivity a flexibility výroby.

Vážíme si pokračující podpory a porozumění ze strany našich zákazníků a budeme se i nadále snažit, abychom jim poskytovali produkty nejvyšší kvality s vynikajícím poměrem ceny a výkonu.“

 
 
Kontakt pro média:
AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314
Bridgestone CR, s.r.o. – Jaroslav Třetina: Tel.: 226 220 313
 
Skupina Bridgestone
Společnost Bridgestone je světový lídr v prodeji gumárenských produktů a přední výrobce pneumatik pro všechny dopravní prostředky.
 
Součástí aktivit v oblasti nákladních pneumatik je také řešení protektorů Bandag, které doplňuje prodej nových nákladních pneumatik a umožňuje tak společnosti nabízet celkové řešení pro dopravní společnosti. Pneumatiky tvoří přibližně 80 % celkového obratu společnosti, přičemž zbytek tvoří široký sortiment ostatních produktů, jako např. seismická pryž, dopravní pásy a hadice, sportovní vybavení a elektronický papír.
 
Japonský koncern Bridgestone byl založen v roce 1931 Shojirem Ishibashim. V současné době provozuje celosvětově více než
50 továren a zaměstnává okolo 138 000 lidí, s celkovým obratem v roce 2008 okolo 35,5 miliard USD.
 
Od roku 1997 do roku 2010 byl Bridgestone úspěšným dodavatelem pneumatik pro vozy Formule 1 a v současné době je výhradním dodavatelem pro závody silničních motocyklů Moto GP.
 
V Evropě společnost zaměstnává přes 13 000 lidí a provádí veškeré aktivity jako výroba, vývoj, testování, prodej. Společnost v Evropě provozuje maloobchodní síť pneuservisů First Stop.
 
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation. V Evropě vyvinuté a vyrobené špičkové pneumatiky distribuuje prostřednictvím svých 17 prodejních společností a dalších kanálů do celé Evropy. Produkty jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium, včetně Japonska.
 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových a zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu