Vyhledávání

Chevrolet: přináší novinky u řady malých modelů na trhu v USA

Chevrolet: přináší novinky u řady malých modelů na trhu v USA

Chevrolet: velké kroky řady malých modelů na trh v USA

• Aveo RS show car přináší design „ostrého“ hatchbacku inspirovaný Evropou
• Cruze nabízí prostornost a výbavu vozu střední třídy se spotřebou kompaktu
• Spark, mini automobil, přináší styl, prostornost a nízkou spotřebu
• Chevrolet oznámil další trh, na kterém uvede Volt a související partnerství


DETROIT – Rostoucí řada malých automobilů značky Chevrolet přinesla dnes na North American International Auto Show představení Aveo RS show car – „nabroušený“ hatchback inspirovaný Evropou a zaměřený na mladé motoristické nadšence.

Zbrusu nový Chevrolet Cruze a Aveo RS show car – náznak budoucí generace sériového Avea – společně s úplně novým pětidveřovým mini vozem Spark – potvrzují růst portfolia malých automobilů značky Chevrolet. Cruze se začne v USA prodávat koncem tohoto roku a prodej modelu Spark se v USA rozběhne začátkem roku 2012. V Evropě bude Cruze (který je již v prodeji) na jaře následovat Spark a nové Aveo přijde v polovině roku 2011.

Chevrolet rovněž oznámil, že klíčovým startovním trhem, na kterém uvede do prodeje Volt, bude vedle už známé Kalifornie i stát Michigan. Chevrolet je v partnerském vztahu s detroitskou společností DTE Energy a dalšími klíčovými michiganskými akcionáři, se kterými pracuje na realizaci většího, realistického programu vývoje, zaměřeného na představení elektrických vozů zákazníkům a vytvoření programů dobíjení vozů. Minulý týden představil Chevrolet a OnStar technologii související s bateriemi s první, pracovní aplikací využívající smartphone, která majiteli umožní nepřetržité dálkové spojení a ovládaní funkcí vozidla a využití vlastností systému OnStar.

„Naše nové malé automobily a elektrický Volt se schopností prodlouženého dojezdu představují základní kameny v postupu značky Chevrolet od palivově úsporných, k bezpalivovým vozům,“ řekl Jim Campbell, generální manažer Chevrolet. „Očekáváme, že trio Spark, Aveo a Cruze budou lídry ve spotřebě paliva, přičemž Volt dokáže jezdit bez využití paliva, až dokud se nezapne dojezd prodlužující zařízení v případě blížícího se vypotřebování baterií.“

Přinášíme přehled malých automobilů a studií značky Chevrolet na NAIAS:

Chevrolet Aveo RS show car: Aveo RS show car přináší náznak toho, jak si konstruktéři představují budoucí sériový vůz. Pohled na jeho modrý lak v barvě Boracay Blue, motocykly inspirované samostatné hlavní světlomety a zadní světla, nízká linie střechy, oblouky blatníků, velká kola a pneumatiky a interiér s duálním kokpitem naznačují, jak bude vypadat Aveo nové generace.

„Současné Aveo je významným hráčem v globálním portfoliu malých automobilů Chevrolet,“ sdělil Campbell. „Náš záměr s Aveem RS je ukázat vizi a designérský potenciál značky Chevrolet v oblasti malých automobilů, o kterých si myslíme, že budou mezi zákazníky oblíbené.“

Soustředíc se na cílovou skupinu mladých zákazníků, Chevrolet dal výstavnému Aveu RS sportovní vzhled venku i uvnitř. Agresivní čelní část, nerušené boční linie, integrovaný střešní spoiler vzadu, široký postoj a velká, 19palcová pětipaprsková kola s mosazným logem Chevrolet a brzdovými kotouči v barvě Boracay Blue evokují hodnotný styl a dynamické ovládání.

Boracay Blue najdeme i uvnitř, ve výrazném prošití přístrojové desky, duálního kokpitu, výplní předních a zadních dveří, řadicí páky a potahů sedadel.

Aveo RS show car pohání stejný nízkoobjemový turbomotor 1,4 l Ecotec, který bude k dispozici v Severní Americe v modelu 2011 Chevrolet Cruze. Vyvine 138 koní (103 kW) a chová se jako dva motory v jednom: dosahuje hospodárnost malého motoru a výkon většího. V Aveu RS show car je tento motor propojený se 6stupňovou manuální převodovkou.

Chevrolet už předtím oznámil, že Aveo pro severoamerický trh se bude vyrábět v závodě Orion Assembly v Orion Township, Mich., v roce 2011. Zachová tak v jihovýchodním Michiganu 1200 pracovních míst. Začátek přestavby závodu Orion Assembly na výrobu modelu Aveo se předpokládá koncem roku 2010.

Chevrolet Cruze: Kompaktní sedan Chevrolet Cruze se už velmi úspěšně prodává v Asii a v Evropě. V roce 2011 Cruze změní situaci v Americe tím, že do segmentu kompaktních sedanů přinese prvky vozů střední třídy. Nabídne mnoho špičkových vlastností v tomto segmentu: více prostoru v interiéru a pro zavazadla než konkurence a bohatou výbavu, jako např. Bluetooth, USB a navigaci. Poskytne prostornost, bezpečnost a komfort vozu střední třídy spolu s nízkou spotřebou, za cenu kompaktního vozu. Výroba Chevroletu Cruze v USA začala minulý měsíc.Chevrolet Spark: Pětidveřový Chevrolet Spark, nejmenší člen rodiny automobilů Chevrolet, přináší do segmentu extrémně hospodárných malých vozů styl, prostornost a variabilitu. Spark poskytne vynikající spotřebu a jeho konstrukce z něj činí velmi agilní automobil za jakýchkoli jízdních podmínek, včetně jízdy mimo město. Spark se v Evropě začne prodávat na jaře. Sériová verze pro USA se začne prodávat začátkem roku 2012.

„Tento malý automobil dělá vynikající dojem,“ řekl Margaret Brooks, marketingový ředitel Chevroletu pro malé automobily v Americe. „Věříme, že svým svěžím, mladistvým vzhledem zapůsobí Spark na zákazníky, kteří hledají vynikající spotřebu paliva, funkčnost a styl za dostupnou cenu.“

Chevrolet Volt: Michigan se přidává ke Kalifornii – jak bylo oznámené minulý měsíc na Los Angeles Auto Show – a stává se tak pro Volt dalším startovním trhem. Další trhy budou oznámené později.

„Uvedení v Kalifornii a Michiganu bude pro nás dobrým základem na západním pobřeží a Středozápadě, který nám umožní efektivněji začít s prodejem Voltu na větších územích celého USA,“ řekla Maria Rohrer, marketingová ředitelka Chevroletu pro Volt.

Chevrolet dodá v roce 2010 více než 100 Voltů několika společnostem – včetně DTE Energy – v rámci rozsáhlého průzkumného a předváděcího flotilového programu. V rámci tohoto programu bude nainstalováno 500 dobíjecích stanic, určených na obchodní i veřejné využití. Přinese to více poznatků o procesu instalace, dobíjení vozů a názorech zákazníků.

„Klíčovým faktorem v procesu rozšiřovaní elektrických vozů bude schopnost služeb dodat podle potřeby ´palivo´ a to za rozumnou cenu,“ sdělil Steven E. Kurmas, prezident a hlavní operátor elektrifikační společnosti DTE Energy, Detroit Edison. „Spolupracujeme s automobilovým průmyslem, Ministerstvem energetiky a dalšími akcionáři, DTE Energy a dodavatelé elektřiny v celých USA jsou plně zaujatí vývojem rozsáhlé infrastruktury sloužící na dobíjení, která podpoří elektrické vozy a umožní úspěšný přechod na elektřinou poháněnou dopravu.“

Uskutečnění programu je umožněné díky grantu ve výši více než 30 milionů dolarů z American Recovery and Reinvestment Act fondů, poskytnutých Ministerstvem energetiky USA.

Chevrolet spolupracuje i s dalšími společnostmi ze státu Michigan mimo oblast Detroitu, na přípravách Michiganu na příchod „dobíjitelných“ automobilů. Mezi takové partnery patří i Lansing Board of Water and Light a CMS Energy.
Chevrolet oznámil minulý měsíc podobné partnerství s Electric Power Research Institute (EPRI) a kalifornskými společnostmi Pacific Gas and Electric, Southern California Edison a Sacramento Municipal Utility District.

Ve snaze rozšířit možnosti vlastníků vozidel Volt, představili minulý týden Chevrolet a OnStar první mobilní pracovní aplikaci smartphone. Majitelům modelu Volt umožní nepřetržité spojení s vozem a dálkové ovládání jeho funkcí i prvků systému OnStar.

OnStar Mobile Application zabezpečuje technologii „za“ bateriemi a umožňuje řidičovi Chevroletu Volt komunikovat se svým vozem prostřednictvím smartphonů Droid od Motoroly, Apple iPhone a BlackBerry Storm. Využívá datové spojení v reálném čase na vykonání příkazů jako zobrazení stavu nabití a vytvoření sítě přizpůsobených nabíjecích módů.

Aplikace:

• Zobrazuje stav nabíjení – připojený nebo nepřipojený a napětí (120V nebo 240V)
• Poskytuje možnost „Nabíjet nyní“ nebo nabíjení podle rozvrhu
• Zobrazuje na kolik procent je baterie nabitá, dojezd na elektřinu a celkový dojezd
• Umožňuje majiteli manuálně nastavit nabíjení v čase nízkého zatížená sítě, kdy jsou ceny nižší
• Posílá textové nebo e-mailové upozornění na potřebu dobít, o přerušeních dobíjení a plném nabití
• Zobrazuje spotřebu paliva, údaje o mílích ujetých v čistě elektrickém módu a údaje počítadla kilometrů
• Zobrazuje průměrnou spotřebu paliva, údaje o mílích ujetých během poslední jízdy i celkově
• Dálkově nastartuje vůz za účelem přizpůsobení teploty v interiéru

Smartphone aplikace bude pro Volt k dispozici už při jeho uvedení na trh. Zkušební aplikace jsou už k dispozici na OnStarMobileDemo.com.

Volt
Chevrolet Volt je elektrický automobil se schopností prodlouženého dojezdu. Je zkonstruovaný tak, aby ujel až 60 km v elektrickém módu, bez využití paliva a produkce výfukových emisí. Když se lithium-ionová baterie Voltu vybije, okamžitě začne pracovat motor/generátor, čímž prodlouží celkový dojezd na přibližně 500 km. Výroba začne koncem tohoto roku; cena nebyla dosud oznámená.
Chevrolet
Chevrolet je přední světovou značkou General Motors s ročním prodejem 4,5 milionu vozů ve více než 130 zemích. Je čtvrtou největší značkou automobilů na světě a také jednou z celosvětově nejrychleji se rozvíjejících značek. Vozy Chevrolet se vyznačují expresivním designem, energickým výkonem a snaží se poskytnout nejvyšší hodnotu ve všech segmentech, ve kterých se prodávají.
Od znovuuvedení značky v Evropě v roce 2005, Chevrolet více než zdvojnásobil svůj prodej, který v roce 2008 přesáhl 500 000 vozů. Součástí nové modelové řady vozů Chevrolet je malé Aveo, kompaktní sedan Cruze, SUV Captiva a ve střední třídě model Epica. Zbrusu nový městský automobil Spark přijde na trh začátkem roku 2010. Nejvýznamnějšími evropskými trhy jsou pro Chevrolet Rusko, Španělsko, Velká Británie a Německo. Značku založil v roce 1911 švýcarský emigrant Louis Chevrolet. Chevrolet se chystá oslavit 100 let existence uvedením přelomového automobilu Chevrolet Volt, elektřinou poháněného vozu s prodlouženým dojezdem. Více informací o značce Chevrolet najdete na http://www.chevroleteurope.com nebo http://media.chevroleteurope.com

Kontakty:
Marc Kempe
Chevrolet Europe
+41 44 828 2980
mob. + 41 79 201 5752
marc.kempe@gm.com

Karin Kirchner (Aveo + Volt)
Chevrolet Europe
+41 44 828 2518
mob. +41 79 605 2557
karin.kirchner@gm.com

Cornelia Harodt (Volt)
Chevrolet Europe
+41 44 828 2534
mob. +41 79 514 4421
cornelia.harodt@gm.com

Florence Camenzind (Cruze + Spark)
Chevrolet Europe
+41 44 828 2982
mob. +41 79 236 9664
florence.camenzind@gm.com

 

PR

 

Fotogalerie

Chevrolet Cruze

Další fotografie 1 2 3 4 5 6

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu