Vyhledávání

Dopravní zrcadla

Není zrcadlo jako zrcadlo. Každý si pod tímto pojmem může představit něco jiného. Dámám se jistě vybaví zrcadlo kosmetické či zvětšovací, které upotřebí především při svém zkrášlování. Pánům oproti tomu mohou vytanout na mysl například zrcadla, která se používají v obchodních domech a slouží především k bezpečnostním účelům. Umisťují se tedy do míst, kam naše oko běžně nedohlédne a chrání tak zboží před nenechavými prsty drobných zlodějů a podvodníků.

My se zde ale chceme bavit o zrcadlech, které slouží především k bezpečnosti při jízdě automobilem, jedná se tedy o dopravní zrcadla. Tato zrcadla jsou dnes běžnou součástí našeho dopravního systému a slouží nám především v orientaci za nepřehledných podmínek na vozovce. Dopravní zrcadlo tedy představuje velmi efektivní a důležitý bezpečnostní prvek, se kterým jsme se jistě během jízdy autem již všichni setkali. Právě tato zrcadla totiž mohou bez nadsázky mnohdy zachránit i lidský život.

Dopravní zrcadla bývají z pravidla kulatého či obdélníkového tvaru a často mívají rám pokrytý červeno - bílým odrazkovým páskem tak, aby byly jasně vidět i ve tmě a nesnižoval se tak jejich účinek a význam. Jejich povrch se vyrábí ze speciálního hydrofobního materiálu. To znamená, že odpuzuje vlhkost a nemlží se. A jistě uznáte, že tento prvek je při jízdě automobilem k nezaplacení.

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu