Famózní světový výkon na replice historickém kola na dánských silnicích !

Famózní světový výkon na replice historickém kola!

Na vzdáleném dánském ostrově Mon získal 53 letý Ivan Křivánek ze Slavkova u Brna ve středu 2. 6. 2010 titul Mistra Světa v jízdě na replice dřevěného kola bez pedálů – dresíny barona von Draise z roku 1817. Trasu 4 km suverénně vyhrál a po Rakousku a Kanadě po třetí obhájil svůj titul světového šampiona.

Den po té vytvořil absolutní světový výkon v jízdě na drezíně a to neskutečných 120 km za 13 hodin 10 minut. Loňský vlastí rekord z švýcarského Neuchatelu zlepšen o 13 km. 3 okruhy po 20 km trase k moři a zpět se startem v 6 hod v blízkosti města Stege měly zvlněný profil s výživnými kopečky (při brždění zničen 1 pár sportovní obuvy) kolem dojezdů jednotlivých kol. Silný vítr dělal problémy zejména ve 3 kole. Nově okutá dřevěná kola po různých površích jela rychlostí kolem 12 km za hodinu a bouřkové slunce pálilo celý den. Časté mazání, krátké pitné přestávky končené komářími nálety, povzbuzování okolojdoucích kolegů, kteří jeli trasu 60, 120, 160 km a zejména dobrý servis na trati pomohli k fantastickému výkonu oceněného zvláštní cenou šampionátu historických kol. Na trati se pohybovalo celý den asi 250 - 300 cyklistů z celého světa.

Tajné kontroly švédského rozhodčího na trati prokázaly regulérnost absolvování celé trasy a velký aplaus při vyhodnocení včetně české státní hymny byl pro Ivana zaslouženou odměnou. Kvalitní příprava v Itálii ( 280km za 5 dnů) pro deštivé počasí u nás byla dobrou volbou, celoroční trénink na speciálním rotopedu (normální trenažér se špatným sedlem), zvýšení dávek jízd v přípravě na 20 – 30 km a dobrý doprovod na trati, to vše dopomohlo k abnormálnímu výkonu bývalého úspěšného triatlonisty Ivana Křivánka.