GP ČR v Praze na Markétě : Dánský jezdec Nicki Pedersen zvítězil před Andersenem

GP ČR v Praze na Markétě : Dánský jezdec Nicki Pedersen zvítězil před  Andersenem

O víkendu se jela Grand Prix České republiky v Praze na Markétě , kterou vyhrál Dán Nicki Pedersen, jenž tak obhájil  loňské zlato.  Ve finálové jízdě vyhrál před svým krajanem Hansem Andersenem, Australanem Jasonem Crumpem a Američanem Gregem Hancockem.

Naopak se vůbec nedařilo českým reprezentantům. Uzdravený Lukáš Dryml získal jen čtyři body a obsadil třinácté místo. Další našinci si ani neškrtli ....

Mistrovství světa na ploché dráze pokračuje Grand Prix ve švédské Malille a to za dva týdny 16. srpna 2008.

Výsledky - Markéta, Praha  2008:

Finále: 1. N. Pedersen (22 bodů), 2. Andersen (oba Dán.) (16), 3. Crump (Aust.) (17), 4. Hancock (USA) (13),

další pořadí: 5. Gollob (Pol.) 12 , 6. Adams (Aust.) 10, 7. Holta (Pol.) 8, 8. Jonsson (Švéd.) 8, 9. Harris (Brit.) 7, 10. Iversen (Dán.) 7,

... 13. L. Dryml (ČR) 4, 16. Tomíček (ČR) 0.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 11 závodů): 1. N. Pedersen 102, 2. Crump 87, 3. Hancock 77, 4. Gollob 74, 5. Andersen 64, 6. Adams 59,