Vyhledávání

Hungarian Baja je přede dveřmi, Loprais Tatra Team je připraven

Hungarian Baja je přede dveřmi, Loprais Tatra Team  je připraven

Hungarian Baja je přede dveřmi

Od 21. do 24. srpna se Loprais Tatra Team účastní další závodní a testovací prověrky na již důvěrně známých tratích v okolí maďarského Veszprému.

Maďarská soutěž je prvním rokem oficiálním podnikem kalendáře Světového poháru FIA v cross-country baja soutěžích. Uskuteční se na dvou rychlostních zkouškách v délce 64 a 48 kilometrů, každou z nich posádky absolvují několikrát denně. Loprais Tatra Team vyráží do Maďarska nejen za účelem soutěžení, ale i k testování dílčích inovací, které se komplexně dotkly celého vozu.

"Do Veszprému se těšíme, už proto, že inovované auto jezdí skutečně skvěle. Ještě nikdy jsem z vozu neměl tak vynikající pocit, i když musíme mít stále na paměti, že jde jen o techniku. Auto je teď nesmírně rychlé a dynamické. Dalším intenzivním vývojem jsme dospěli k jinému setupu tlumení, který nám umožňuje skutečně mimořádně razantní jízdu. Při testech v Senici jsme jezdili v maximálních rychlostech a vůz při nich zcela pohodlně a nezáludně zvládal i trojité skoky. Hungarian Baja je pak dalším podnikem, který má potvrdit, že se vývojově pohybujeme správným směrem," poznamenal před odjezdem Aleš Loprais. Připomeňme, že posádka soutěžního vozu se nemění a k Alešovi tedy usednou do kabiny mechanik Milan Holáň a navigátor Ladislav Lála.

Na Hungarian Baja bude v kategorii kamionů početnější startovní pole, než kdy jindy. Kategorie je zařazena do třídy Open, jež nevyžaduje klasickou homologaci. Padla sice účast některých týmů patřících do širší špičky, ale i tak nás čeká zajímavá konfrontace. Potěšující je účast druhé Tatry sesterského týmu Slováka Laca Csekeyho, jenž bývá na Dakaru členem Loprais Teamu. Zúčastní se i nám známý Polák Baran s MANem TG-A, Belgičan Tom de Leuw s Renaultem i dvě maďarské posádky – Szaller s MANem, jemuž domácí tratě sedí, a silná Scania domácího týmu.

Nezbývá než pozvat fanoušky Loprais Teamu "za humna" do Maďarska, Veszprém se nachází jen pár desítek kilometrů za Györem. I přes zdatnou konkurenci v podobě Barum rallye nabídne maďarská baja bezesporu atraktivní podívanou s velmi bohatou českou a slovenskou účastí ve všech kategoriích, ale také startu kompletní sestavy špičkového týmu X-raid BMW v čele s mimořádně skvělým Katařanem Al Atajáhem.

Program Hungarian Baja 2008:
21.8.2008 Administrativní a technické přejímky
22.8.2008 Superspeciálka, Jutaspuszta (8,79 km)
23.-24.8.2008 6 RZ (270,6 km)Loprais Tatra Team

 

Fotogalerie

Central Europe Rally 2008 - kamiony, foto Pavel Douša

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu