Vyhledávání

Import VW Group vloni opět největší dovozní skupinou automobilů do Česka

Import VOLKSWAGEN Group vloni opět největší dovozní skupinou automobilů do Česka
·            Nárůst registrací o 15 procent
 
Praha, 16. ledna 2012 – Registrace osobních a užitkových vozů značek Volkswagen, Audi a SEAT vzrostly v uplynulém roce na českém trhu na 23 498(meziročně + 15,4 %), díky čemuž se společnost Import VOLKSWAGEN Group (IVG) opět stala největší importní skupinou do ČR. Následuji skupiny Hyundai (Hyundai – Kia) s 20 781x) registracemi a Renault (Renault, Dacia, Renault Trucks) s 18 110x) registracemi.
 
„Loňský rok byl na českém automobilovém trhu ve znamení mírného oživení. Velmi si vážíme důvěry našich zákazníků, díky níž naše značky i celá společnost vykazuje podstatně vyšší nárůsty prodejů, než je průměr trhu,“ řekl Josef Roider, generální ředitel Import VOLKSWAGEN Group. Volkswagen osobní vozy se za přispění osobních verzí užitkových vozů stal největším importérem osobních vozů, Audi již po šestnácté v řadě získává cennou trofej vítěze prémiového segmentu a SEAT s nárůstem registrací o pětinu vysoce převyšuje jiné trhy, kde značka působí. 
 
Na výborných výsledcích IVG se podílejí nejen prodeje nových osobních a užitkových vozů Volkswagen a značky Audi a SEAT, ale také program prodeje ojetých vozů auto-plus, který IVG provozuje. Celkem se v tomto programu loni prodalo 12 420 vozů, což představuje výrazný nárůst o 12,1 procenta. Výsledky auto-plus umocňuje i skutečnost, že se v této síti prodávají převážně dražší a tedy i velmi kvalitní ojeté vozy.
 
Od 1. ledna 2012 se Import VOLKSWAGEN Group začlenil do Porsche Holding Salzburg, který tak rozšířil svoje obchodní aktivity v České republice také v oblasti velkoobchodu. Dosud zde byl Porsche Holding zastoupen pouze v maloobchodu. Porsche Holding působí ve 20 zemích Evropy a také v Číně a Jižní Americe a je nejúspěšnější evropskou obchodní skupinou v oblasti automobilů.
 
Import VOLKSWAGEN Group se sídlem v Praze je největší skupinou pro dovoz automobilů do České republiky, která v loňském roce oslavila 20. výročí své existence. Během této doby firma předala svým zákazníkům více než 325 tisíc nových automobilů značek Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT.
 
Prodejní a servisní síť importérské skupiny IVG zahrnuje 107 servisních míst, 37 autorizovaných prodejců značky Volkswagen osobní vozy, 45 Volkswagen Užitkové vozy, 19 Audi a 27 SEAT.
 
x) Zdroj: IVG
 
 
Import VOLKSWAGEN Group, s.r.o.
Kontakt: Jan Klíma
 

 

PR 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu