Vyhledávání

Inovativní funkce City pro nouzové brzdění přesvědčila odborníky

Ocenění Euro NCAP Advanced pro Volkswagen up!
· Inovativní funkce City pro nouzové brzdění přesvědčila odborníky

Praha, 30. ledna 2012 – Nejmenší model značky Volkswagen přidává další ocenění. Komplexní bezpečnostní koncepce modelu up! byla již odměněna pěti hvězdičkami v nárazových testech Euro NCAP. Kromě toho obdržela funkce City pro nouzové brzdění v modelu up! ocenění „Euro NCAP Advanced“, které je od roku 2010 udělováno nezávislou organizací Euro NCAP zaměřenou na ochranu spotřebitelů.

Žádné jiné vozidlo ve třídě malých vozů nebylo organizací Euro NCAP tak dobře hodnoceno jako up!. V případě nehody se mohou na vynikající úroveň ochrany spolehnout jak dospělí cestující, tak i děti. K tomu přispívá také nekompromisní bezpečnostní výbava, jejíž součástí může být na přání dodávaná funkce City pro nouzové brzdění, která je automaticky aktivní při rychlostech od 5 do 30 km/h. Funkce City sleduje prostřednictvím laserového senzoru uloženého v horní části čelního okna prostor před vozem do vzdálenosti 10 metrů a na základě toho vyhodnocuje riziko případné kolize.

V závislosti na rychlosti jízdy a příslušné situaci dokáže funkce nouzového brzdění snížit prostřednictvím automatického brzdění intenzitu nárazu nebo nehodě dokonce zcela zabránit. Volkswagen up! je dosud jediným vozem v segmentu, který může být vybaven funkcí City pro nouzové brzdění.


Import VOLKSWAGEN Group, s.r.o.
AC&C Public Relations
www.volkswagen.cz

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu