Vyhledávání

INTERMAT 2012: SPOLEČNOST RENAULT TRUCKS PŘEDSTAVÍ NOVINKU PREMIUM LANDER 8X4*4 TRIDEM

INTERMAT 2012: SPOLEČNOST RENAULT TRUCKS PŘEDSTAVÍ NOVINKU PREMIUM LANDER 8X4*4 TRIDEM

Společnost Renault Trucks představí na veletrhu Intermat 2012 konaném v Paříži od 16. do 21. dubna vozidlo Premium Lander 8X4*4 Tridem. Díky zvedací a řiditelné zadní nápravě s nosností 10 tun je model Premium Lander 8X4*4 Tridem dokonalým nástrojem pro přepravu komplexních technických zařízení a jejich dopravení do těžko přístupných míst. Tento model bude uveden nejprve na francouzském trhu a poté v závislosti na poptávce i jinde v Evropě. 

Společnost Renault Trucks představí svým zákazníkům u příležitosti konání 9. mezinárodního veletrhu Intermat 2012 nové provedení modelu Premium Lander 8X4*4. Vozidla pro zásobování stavenišť musí často překonávat značná omezení. Nové provedení je tak navrženo s cílem splnit požadavky na vozidlo schopné přepravy často těžkých a rozměrných nákladů, jako jsou stavební materiály či technická zařízení, v místech s velmi omezenými možnostmi manévrování, jehož prostřednictvím bude současně možné dosáhnout v běžném silničním provozu úspory paliva. Premium Lander Tridem 8x4*4 je ideálním nástrojem pro vykonávání těchto úkolů.
 
Premium Lander Tridem 8x4*4 je navržen na základě velmi lehkého podvozku 6x4 a na zadní straně je opatřen třetí řiditelnou a zvedací nápravou. Díky tomu je možné snadněji provádět často nevyhnutelné manévrování při jízdě vzad, ke kterému musí řidiči přistupovat například při obsluze stavenišť v centru města. V porovnání s klasickým pohonem 8x4 je poloměr rejdu vozidla v závislosti na velikosti rozvoru nižší o 10 až 15 %. Když se vozidlo vrátí znovu na silnici, může řidič zdvihnout zadní nápravu, čímž dochází k nižšímu opotřebení pneumatik a ke snížení spotřeby paliva.
 
Model Premium Lander 8x4*4 Tridem je jediným vozidlem na trhu se zadní nápravou s nosností 10 t. Tyto parametry jsou výsledkem úzké spolupráce mezi výrobcem a společnostmi Michelin a Goodyear, které vyvinuly speciální pneumatiky 385/65, jež je možné montovat na přední i na zadní nápravu. Díky této vlastnosti je Premium Lander 8x4*4 Tridem schopen převozu i těch nejtěžších zařízení, jako jsou hydraulické jeřáby, zařízení pro čištění kanalizace, karoserie pro přepravu sypkých potravinových materiálů, průmyslové vysavače či jeřáby umístěné na zadním převisu vozidla.
 
 
S cílem vyhovět zákazníkům požadujícím maximální ovladatelnost vozidla a možnost realizace náročných karosářských specifikací byl model Premium Lander 8x4*4 Tridem koncepčně vyvíjen pro potřeby profesionálů v oblasti průmyslového čištění, přepravy průmyslového odpadu a přepravy práškovitých materiálů.
 
První vyrobený Premium Lander 8x4*4 Tridem bude představen na veletrhu Intermat 2012 konaném v Paříži (Villepinte) ve dnech 16. až 21. dubna 2012. Poté bude opatřen odnímatelnou nástavbou pro demoliční práce a bude předán společnosti William Perreault specializující se na demolice v oblasti Paříže.
 
Seznam vozidel vystavovaných na stánku společnosti Renault Trucks na autosalónu
Intermat 2012 :
- Premium Lander 8x4*4 Tridem (novinka)
- Premium Lander OptiTrack 6x2 tahač (novinka)
- Renault Kerax XTREM 8x4 (novinka)
- Renault Midlum 4x4
- Renault Maxity sklápěč
- Premium Distribution Hybrys Tech sklápěč
 
 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu