Vyhledávání

Jak je to s pojistnými limity u povinného ručení

Při hledání ideální pojistky bychom neměli hledět jenom na to, co nám nabídne. Nutné je hledět i na to, jaké nabídne povinné ručení auta takzvané limity pojistného plnění. Jedná se o částky, které jsou spojeny s krytím škod. V souvislosti s tím, poté pojišťovna uhradí jenom takové škody, které souvisejí právě s tím, jak velké dané limity jsou. Mnohdy samozřejmě platí, že jejich volbu si můžeme sami upravit. Stačí provést srovnání povinného ručení a vybrat takovou možnost, která nám bude vyhovovat. To vše online, prostřednictvím webu Porovnej24.cz. Právě ten patří mezi možnost, která nám to jednoduše a rychle umožní.

Jaké limity zvolit?

Než se podíváme na konkrétní možnosti, neměli bychom zapomínat ani na to, jak velké limity by mělo povinné ručení online sjednané vlastně mít. Zde platí jedna důležitá poučka, která počítá s tím, že čím jsou dané limity větší, tím pro nás samozřejmě lépe. Získáváme tak mnohem větší ochranu, než jenom v samotném standardu. Ani ten ale nemusí být nijak nezajímavé. I ty největší hodnoty, se kterými kalkulačka povinného ručení počítá, musí souviset se zákonnou úpravou. A aktuální předpisy jsou spojeny s tím, že je to minimálně několik desítek milionů, které musí nabídnout každý pojišťovna.

Záleží na typu škody

Pokud procházíme ceník povinného ručení a hledíme na výše pojistných limitů, potom můžeme vidět, že se liší i v souvislosti s tím, o jakou škodu se jedná. Pomocí porovnání povinného ručení si můžeme nadefinovat pojistku, která nabídne jiné limity u klasických škod, jiné u škod na zdraví a jiné třeba u škod na našem majetku, pokud máme sjednáno specielní připojištění. To vše nabídne třeba Generali, i řada jiných. A i po této volbě si můžeme být jisti, že lze sjednat nejlevnější povinné ručení, se kterým se na našem trhu můžeme vůbec setkat. Díky tomu máme jistotu, že i s plnou ochranou zle ušetřit tisíce korun.

 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu