Vyhledávání

Jak poznat kvalitní autoškolu a sehnat kurz za nejlepší cenu?

Pokud i vy ještě nemáte řidičské oprávnění a chcete ho získat, není jiná cesta, než si zaplatit kurz v autoškole. Nemilou zprávou je, že ceny kurzů pro získání řidičského průkazu neustále stoupají a liší se v jednotlivých autoškolách i o několik tisíc. Proto je musíte vybírat, protože správným výběrem autoškoly můžete i výrazně ušetřit. Pozor si musíte dát nejen na cenu, ale i na kvalitu služeb. Jak tedy vybrat správnou autoškolu?

Cena není rozhodující faktor

Ceny za kurzy se výrazně liší. Cenově jsou kurzy autoškoly nejdražší v Praze, Brně nebo Ostravě – tedy ve velkých městech, levnější jsou potom v menších městech. Pokud tedy vybíráte autoškolu a jste z velkého města, dobře si rozmyslete, jestli by se vám třeba nevyplatilo zaplatit si kurz mimo město a dojíždět. Naopak výhodou velkých měst je, že si můžete vybírat z různých autoškol. Autoškoly se od sebe totiž liší i kvalitou poskytovaných služeb a hlavně potom kvalitou výuky. To je nutné sledovat.

Reference jako důkaz kvality

Kvalitu autoškoly nepoznáte na první pohled. Při jejím výběru se tedy rozhodně nerozhodujte například podle vzhledu internetových stránek školy, ale zaměřte se spíše na reference – tedy na zkušenosti těch, kteří již řidičský průkaz v autoškole získali. O kvalitě také hodně vypovídá nabídka samotných kurzů. V první řadě by vám měl váš školitel přesně říci, kolik hodin a kdy budete absolvovat jízdy a praktická cvičení. Nepodceňujte ani teoretickou výuku. Některé autoškoly se jí příliš nevěnují a svým žákům dávají k dispozici jen učebnice a případně testy na CD a výuku nechávají na nich. Pokud chcete mít jistotu, že se vše naučíte dobře, měla by vám škola nabídnout docházku na teoretické kurzy, kde vám vše vysvětlí. Platí to i pro výuku z oblasti opravy a údržby vozidel. Instruktoři vás musí na zkoušky připravit pečlivě a to na teoretické testy, na zkoušku z údržby i na jízdy. Vyplatí se, pokud se budete snažit a získávat si i informace sami. Pravidla se totiž neustále mění a možná se změní i forma zkoušek. Více o možných plánovaných změnách se můžete dočíst zde.

Na řidičském průkazu je možné ušetřit

Ceny za absolvování řidičského kurzu se hodně liší. Vždy záleží hlavně na lokalitě a také na druhu kurzu, proto vybírejte pečlivě. Platí, že pokud chcete získat řidičské oprávnění rychle, připlatíte si v některých autoškolách i o několik tisíc více. Vybírejte proto pečlivě a dobře si rozmyslete, jestli je pro vás délka trvání kurzu to podstatné. Někdy jsou ale ceny poměrně výhodné, což dokazuje například King - autoškola Praha. Cena kurzu pro získání řidičského oprávnění skupiny "B" v délce 3 měsíce stojí v této autoškole 10 500 Kč, kurz na dva měsíce stojí 11 100 Kč a za jednoměsíční kurz zaplatíte jen 11 800 Kč. (Kromě klasických kurzů pořádá tato autoškola například i školení řidičů). Rozdíly tedy nejsou nijak markantní.

Levněji i díky bonusům

Pokud je vás jedno, kdy do kurzu nastoupíte a na jakou dobu, můžete tím hodně získat. Vybrané autoškoly totiž často poskytují speciální slevové akce. Mají například akce, kdy je možné kurz koupit v určeném období za sníženou cenu, mají levnější ceny například pro studenty či matky na mateřské a další. Zajímavou možností, jak získat kurz levněji, je i sledovat nabídky na slevových portálech.

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu