Vyhledávání

Mio v červenci, tedy za pár dní, uvede na český trh nové produkty

Mio v červenci, tedy za  pár dní, uvede na český trh nové produkty

Mio v červenci uvede na český trh nové produkty
Mio Moov S505 a S555 jsou prvními navigacemi obsahujícími navigační software Mio Spirit. Mio Moov M400 navazuje na původní modely Moov.

Praha, 26. června 2009 – Mio, jeden z předních výrobců přenosných navigačních zařízení, uvádí na český trh nové modely autonavigací – S505, S555 a M400. Řada S přichází na trh se zásadní novinkou v podobě dlouho očekávaného revolučního navigačního softwaru Mio Spirit. Ten uživatelům přinese kromě intuitivního ovládání i řadu nových funkcí usnadňujících jak samotnou navigaci, tak i orientaci v cílovém místě a vyhledávání bodů zájmu (POI) v okolí. Řada M, kterou prozatím zastupuje model M400 ve dvou verzích podle obsahu mapových podkladů, staví na osvědčeném softwaru MioMap ve verzi 2009 a přidává několik nových funkcí, to vše v novém slušivém designu za skvělou cenu.

Moov S
Ultratenkému designovému tělu navigací řady S vévodí širokoúhlá dotyková obrazovka o úhlopříčce 4,7”, což znamená o 20% větší zobrazovací plochu v porovnání s 4,3“ obrazovkou, navíc při srovnatelných vnějších rozměrech. Pro ovládání kromě obrazovky slouží i tlačítko pro rychlý návrat do hlavního menu, díky němuž se uživatel kdykoliv jednoduše dostane k základní nabídce. Nově navržené zobrazení TruMap™ nabídne jasné a přehledné mapy, které již nejsou zakryty dalšími informacemi, a přehled o své poloze a okolí tak uživatel získá na první pohled. Při odbočování či na sjezdu z dálnice pak ocení detailní navádění pro řazení v jízdních pruzích. Snížit náklady na pohonné hmoty zase pomůže nová možnost výpočtu ekonomické trasy, která bere v úvahu průjezd světelnými křižovatkami a zatáčkami, a omezí tak počet zbytečných zastavení, brzdění a rozjezdů. Oba modely také obsahují přijímač dopravních informací RDS – TMC s vestavěnou anténou bez nutnosti instalace dalších antén na čelní sklo automobilu.

Nalezení určitého bodu zájmu (POI) je v Mio Spirit také jednoduché, ať už prostřednictvím vyhledávání podle klíčových slov, nebo prostřednictvím inovativního Explore Mode™. Ten nabízí nový způsob prozkoumávaní okolí při prohlížení map, kdy se najednou zobrazí všechny blízké body zájmu. Prostě stačí kliknout na jakékoliv místo na mapě, kolem něj se přehledně zobrazí body zájmu a uživatel tak jednoduše na první pohled najde co hledá. Bližší informace mu pak může podat integrovaný cestovní průvodce obsahující základní informace o historii, otevíracích dobách či kontaktech u bodů zájmu v hlavních městech Evropy včetně Prahy.
Model S555 dále nabízí několik nadstandardních funkcí jako je zobrazení významných budov v perfektní trojrozměrné grafice pro snadnější orientaci, Bluetooth® bezdrátovou technologií pro hands-free a datové hovory, MP3 přehrávač a FM vysílač, který umožní přehrávání oblíbených písniček prostřednictvím audio systému v autě. Po připojení na internet mohou tyto modely vyhledávat POI také přímo prostřednictvím služby Google, která je značným rozšířením pro předinstalovanou databázi POI.

Modely S505 a S555 budou na český trh uvedeny v druhé polovině července.

Mapové podklady
Nově uvedené modely řady S v sobě ukrývají mapové podklady 44 evropských zemí ve verzi 2009.02. Mio navíc již od loňského uvedení řady Moov garantuje ke každé nové navigaci bezplatné aktualizace map po dobu jednoho roku od její aktivace. Zároveň bude možné ke všem novým zařízením zakoupit výhodné pojištění proti krádeži nebo zničení. O tuto možnost nebudou připraveni ani stávající majitelé, kteří si budou moci ke svým navigacím pojištění dokoupit.

Mio Moov M400
Mio Moov M400 je dalším z modelů úspěšné řady Moov. Nový elegantní design, 4,3“ dotyková obrazovka a osvědčený navigační software MioMap ve verzi 2009 jsou hlavními charakteristikami této navigace pro každou cestu. M400 navíc přináší navádění pro řazení v jízdních pruzích a již zavedenou navigaci podle fotografií s připojenými GPS informacemi – NavPix™..

Navigace bude na českém trhu dostupná od druhé poloviny července ve dvou verzích lišících se obsahem mapových podkladů. Verze M400e nabídne 7 zemí střední Evropy, - Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Rakousko a Švýcarsko zatímco verze M400u bude obsahovat mapy celé Evropy, tedy 44 zemí.

Mio More Desktop 2
Plánování trasy, její vyhodnocení, aktualizace mapových podkladů, aktualizace databáze radarů, zálohování zařízení, správa oblíbených položek, NavPix™ souborů, multimediálních souborů, to vše bude nyní ještě jednodušší díky nové verzi softwaru pro PC – MioMore Desktop 2, který také skýtá nové možnosti spolupráce s Google Maps™ pro ještě efektivnější plánování na velkém monitoru z pohodlí domova.

Doporučené maloobchodní ceny nových navigací Mio (včetně DPH):
S505 6250,- Kč
S555 7590,- Kč
M400c 3490,- Kč
M400u 4890,- Kč

Technické specifikace naleznete v příloze.


# # #

Mio Technology Corporation — informace
Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1200 lidí a své produkty prodává ve více jak 47 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.
Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.
* Podle odhadů společnosti Canalys pro Q3 2008

Kontaktní informace

Hotline a technická podpora Mio +42 02 46080707

PR

Mio ve svých nových produktech přináší
navigační systém „Mio Spirit“
Nový systém slibuje nové zážitky a objevy


Praha, 26. června 2009 – Mio, přední výrobce osobních navigačních zařízení, plně odhalil svou novou produktovou a technologickou strategii uvedením prvních výrobků z navigačním softwarem Mio Spirit. Navržen tak, aby plnil očekávání a potřeby uživatele na každé cestě, Mio Spirit se může pochlubit jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním, které uživatele rychle dovede k žádaným funkcím, a módem „Explore Mode™“ pro rychlejší vyhledání bodů zájmu (POI) a prohlížení map. Prvními navigacemi uvedenými na český trh se softwarem Mio Spirit jsou S505 a S555.

Když se společnost Mio rozhodla vyvinout vůbec první uživatelské rozhraní a navigační software, které vychází uživateli maximálně vstříc, nechala si zpracovat mezinárodní výzkum, aby zjistila, po čem vlastně spotřebitelé všech věkových kategorií touží. Po dvouletém vývoji dnes Mio Spirit vylepší právě fázi plánování cesty, vlastní navigaci, ale zároveň poskytuje více než jen navigaci z A do B. Uživatelům pomůže dozvědět se a objevit více o cílové destinaci nebo o okolí cesty k ní.

Uživatelům bude Mio Spirit pomáhat v každé fázi jejich cesty:
 Plánování: fotonavigace NavPix™ a předinstalovaný cestovní průvodce pomohou uživatelům naplánovat si cestu dopředu a poskytnou detailní informace o bodech zájmu (POI).
 Na cestě: zobrazení TruMap™ vypadá jako tradiční papírová mapa, jasná a přehledná. Snadněji se v ní dá číst a lépe se podle ní řídí.
 Po příjezdu: Explore Mode™ usnadňuje prohlížení map a zobrazení všech POI v okolí, uživatelé je tedy nemusí hledat pod zvláštními kategoriemi. Pohyblivé menu POI poskytne vyčerpávající informace jako integrovaný cestovní průvodce a umožní tak snadněji objevovat okolí. Stisknutím tlačítka pro zachycení si uživatelé mohou snadno uložit místa, trasy i hlasové poznámky jako svůj osobní cestovní deník, pro sdílení či vracení se k nim.
 Přátelské uživatelské rozhraní: i začátečníci porozumí symbolickým ikonám. Díky promyšlenému logickému systému nemusí klikat sem a tam, aby našli trasu či POI.

Mio Spirit také nabízí uživatelsky přívětivé a snadné vyhledávání POI podle klíčových slov. Uživatel nemusí zadávat například celé jméno restaurace, stačí pouze jeho část. Zadá-li například „café“, zobrazí se všechny POI v okolí se slovem „café“ v názvu.
Samuel Wang, prezident společnosti Mio Technology, k tomu uvedl: „Mio Spirit je přelomem ve stávajícím softwaru pro navigace. Uživatelsky orientované rozhraní, které se vyznačuje jednoduchým ovládáním, uživatele zaujme a umožní nám oslovit více segmentů trhu.“ Dále Samuel Wang poukázal na to, že navigace vybavené softwarem Mio Spirit ozvláštní každou cestu, dodají řidičům větší sebedůvěru a zároveň jim ušetří peníze, čas a námahu.

Příloha: Mio Spirit nabízí kompletní řešení pro každou fázi cesty.
Plánování Na cestě Na místě
Fotonavigace NavPix™ Zobrazení TruMap™ Explore Mode™
MioMore™ Desktop 2 Zobrazení křižovatek Vyhledávání POI podle klíčových slov
Navádění do jízdních pruhů Místní vyhledávání
Služby MioMore™ Tlačítko pro zachycení

Více informací najdete na firemním blogu Mio Buzz: www.MioBuzz.tv

# # #

Mio Technology Corporation — informace
Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1200 lidí a své produkty prodává ve více jak 47 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.
Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.
* Podle odhadů společnosti Canalys pro Q3 2008

Kontaktní informace

Hotline a technická podpora Mio +420 246 080 707

PR

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu