Mistr ČR Miroslav Zapletal po víkendové Hungarian Baja mistrem Maďarska!

Miroslav Zapletal mistrem Maďarska!
Mistr ČR zavládne i v Maďarsku!

Plnou náruč pohárů si odvezl úřadující mistr ČR Miroslav Zapletal z HUNGARIAN BAJA.

Po obrovském a napínavém boji Miroslav Zapletal se svým navigátorem Tomášem Ouředníčkem ve voze Mitsubishi L200 ukončil letošní maďarský šampionát celkovým vítězstvím a ziskem titulu MISTR MAĎARSKA!

Sweet Milk HUNGARIAN BAJA,velký závod pod hlavičkou FIA, který se konal již tradičně v okolí Balatonu, byl letos extrémně náročný. Hned osm rychlostních zkoušek v jeden den s celkovou délkou přes 400 km.

V rámci maďarského mistrovství obsadila posádka Zapletal-Ouředníček 2. místo v těsném závěsu za úřadujícím mistrem Maďarska L.Palikem(HUN), kterému toto vítězství již bodově nestačilo k obhájení titulu. Zapletalovo stříbro spolu se 16-ti body tak zajistilo celkové prvenství v letošním šampionátu. Poprvé v historii se tak stal Čech mistrem Maďarska .

Závod je započítán do mezinárodního poháru FIA BAJAS , kde naše posádka obsadila 3. místo. Diskvalifikací B.Gadasina (RUS), který průběžně vede mezinárodní šampionát FIA, se naší posádce otevírá šance na celkové vítězství. Díky maďarskému bronzu si Zapletal přičte 7 bodů na celkových 27 a zůstává tak stále na 2. příčce za Gadasinem s 30-ti body. O vítězství se tak rozhodne až v listopadu na portugalské BAJA PORTALEGRE.

Hungarian Baja se také započítává do Central Europe Zone - v tomto závodě obsadila posádka Zapletal-Ouředníček zlatou příčku a získala tak cenné body do šampionátu FIA CEZ.

Navigátor: Tomáš Ouředníček

Tým OFFROADSPORT.CZ má tradici od roku 2002. Jeho pilot Miroslav Zapletal začal s motoristickým sportem závoděním v motocyklovém Enduro. V roce 2001 poprvé zkusil soutěžní vůz, na který definitivně přesedlal o rok později. Je trojnásobným vítězem domácího seriálu v cross-country rallye a vicemistr stejného seriálu v Maďarsku. V mezinárodním seriálu FIA Bajas se v roce 2007 stal druhým vicemistrem. Ve stejném roce 2007 poprvé absolvoval Rallye Dakar, ve které skončil v hodnocení aut celkově 54. a 5. mezi nováčky. V loňské dakarské sérii závodů Central Europe a Pax Rally vybojoval 8. a 9. místo v nabité konkurenci včetně továrních vozů. Historický úspěch vybojoval tým Zapletal-Ouředníček na Rallye Dakar 2009: 7. místo celkově; 3. místo v kategorii T1.1 (benzin). Tým tak nečekaně porazil dva silné tovární týmy (Mitsubishi, BMW).