Vyhledávání

Největší automobilkou u nás je Abrex . Exportuje modely téměř do všech zemí světa

Největší automobilkou u nás je Abrex . Exportuje modely téměř do všech zemí světa

Největší automobilkou u nás je Abrex 

Až jeden a půl milionu vyrobených automobilů, export téměř do všech zemí světa – to je vizitka společnosti Abrex. S určitou nadsázkou se dá říci, že je to největší automobilka v naší republice. Je jen třeba dodat, že v případě této firmy se jedná o modely aut.


Abrex se zaměřuje především na produkci vozidel vyráběných u nás. Podle slov jednatele společnosti pana Radka Bukovského je cílem zmapovat a na trh uvést kompletní sortiment aut, ale dnes i motocyklů, který se kdy vyráběl, nebo dosud vyrábí na našem území. „Společnost Abrex je na trhu od roku 1998.

V současné době máme hotových nebo připravených zhruba sto forem, což představuje až tisíc modelů,“ říká k produkci autíček Abrex pan Bukovský. Abrex vyrábí modely v měřítku 1:72, 1:43, 1:24 i 1:18. Pro letošní rok je připravována řada novinek, kam patří například Škoda pickup, Škoda Felicia, ale i další modely škodovek.
Novinkami, které si mohou již zájemci pořídit z nabídky Abrexu, jsou motocykly JAWA.

Můžete tak mít třeba legendární kývačku, malý motocykl Pionýr, kterému se familiárně říkalo „pařez“, nebo závodní stroj, kterým jezdil František Šťastný, či soutěžní speciál pro šestidenní, se kterým se naši reprezentanti stali několikanásobnými mistry světa. Pro letošní rok se chtějí v Abrexu soustředit na výrobu modelů v měřítku 1:18 a těšit se můžeme až na patnáct nových modelů v tomto měřítku.

PR BVV

 

Fotogalerie

Autosalon Brno 2009 a závodní vozy objektivem Víti Klígla

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu