Vyhledávání

Nové zimní pneumatiky sportovního vzhledu v České republice uvedeny na trh

Bridgestone uvádí na trh zimní pneumatiky Blizzak LM-30 a LM-35

Vysoká úroveň přilnavosti a bezpečnosti ve všech podmínkách středoevropské zimy
Firma Bridgestone vyvinula dvě lamelové zimní pneumatiky Blizzak nové generace vhodné pro zimní podmínky panující ve střední Evropě. Obě pneumatiky nabízí větší úroveň jízdní bezpečnosti, stejně jako ekologické a ekonomické výhody.

Nová pneumatika Blizzak LM-30 je vyladěna pro bezpečné chování při jízdě na sněhu a ledu a pro špičkové výkony při brzdění na mokru, Blizzak LM-35 se zaměřuje na bezpečný provoz během chladného ročního období s excelentními jízdními vlastnostmi ve vysokých rychlostech na mokru a suchu. Obě pneumatiky se vyrábějí pro trh náhradní spotřeby a úspěšně absolvovaly testy předních výrobců automobilů.

Zdokonalená přilnavost v zimě

Nový přístup sází na asymetrický dezén, přičemž každému z obou rozdílných výkonnostních profilů je přizpůsobeno množství a velikost drážek, hustota hran a tuhost bloků. Aplikace několika pokrokových lamelových technologií v blocích dezénu, které zvětšují celkovou kontaktní plochu a počet hran, zlepšuje přilnavost k mokrému a zmrzlému povrchu. Inovativní polymer zdokonaluje rozptýlení siliky ve směsi.

Větší ohleduplnost k životnímu prostředí

Bridgestone se u nových pneumatik Blizzak zaměřil v porovnání s předchozími pneumatikami Blizzak LM-25 také na větší ohleduplnost k životnímu prostředí a na hospodárnější provoz. Optimalizací tvaru kostry a konstrukce nárazníku pneumatiky se snížila hmotnost pláště. Valivý odpor se tím zmenšil až o 16 %. Spotřeba paliva poklesla o 2,5 % a emise CO2 až o 4,5 g/km. Pneumatiky LM-30 a LM-35 mají také nižší vnější hlučnost o více než 1 dB a hladina vnitřního hluku klesla o 2 dB.

Blizzak LM-30: vysoká úroveň bezpečnosti na sněhu a mokru

Pneumatika Blizzak LM-30 je určena pro velkou škálu kompaktních a středně velkých vozů a rodinných sedanů, u nichž sahají požadavky na rychlostní index až k písmenům T a H
(190 km/h, resp. 210 km/h). Předností novinky pro nadcházející zimní sezonu jsou všestranně bezpečné jízdní vlastnosti v podmínkách chladného ročního období s maximální kontrolou nad vozem na sněhu a ledu. Zárukou pohodové jízdy jsou krátké brzdné dráhy na rozbředlém sněhu a mokru.

Mezi speciální prvky v konstrukci pneumatiky patří nové 3D zvlněné lamely na středovém žebru, které zvětšují přilnavost a tuhost bloků. Velká hustota záběrových hran v centrální oblasti zajišťuje maximální trakci na vrstvě uježděného sněhu a ledu. Průběžné figury ve tvaru písmene Z stupňují hranový efekt a udusání vrstvy sněhu pro vyšší záběr.

Výsledky srovnávacího testu s předchozí pneumatikou LM-25 (rozměr 205/55 R 16 na vozu
VW Golf TDI) jasně ukazují výrazné přírůstky trakce na sněhu, kratší dráhy brzdění, znamenité vlastnosti na mokru a až o 16 % menší valivý odpor.

Blizzak LM-35: bezpečná ovladatelnost na mokré a suché dálnici

Pneumatiky Blizzak LM-35 jsou určeny pro vysocevýkonné vozy vyžadující pláště až do rychlostního indexu V (240 km/h). Motoristům nabízejí prvotřídní zážitky z jízdy doprovázené bezpečným chováním v zimních podmínkách, a to i při rychlé jízdě po mokré nebo suché dálnici.

Dezén pneumatiky se vyznačuje 4 širokými obvodovými drážkami pro rychlý odvod vody ze styčné plochy a účinný přenos sil během brzdění a zrychlení. Trojrozměrné tvarování hran bloků zvyšuje odolnost vůči aquaplaningu, podélné drážky na blocích v ramenní oblasti maximalizují stabilitu při změnách směru.

Srovnávací testy s předchůdcem LM-25 (225/45 R 17 na vozu Golf TDI) potvrdily u pneumatik Blizzak LM-35 vyšší úroveň přilnavosti a stability ve vyšších rychlostech na mokru a na suchu. Výsledky ukazují pokles valivého odporu až o 14 % s odpovídajícím snížením spotřeby paliva a emisí.

Nové zimní pneumatiky sportovního vzhledu byly v České republice uvedeny na trh v červenci 2009. Pneumatiky Blizzak LM-30 se zpočátku dodávají v 23 rozměrech pro kola s průměrem ráfků od 14” do 17”, pláště Blizzak LM-35 jsou k dispozici v 10 rozměrech pro kola 16” až 18”.

AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314
Bridgestone CR, s.r.o. – Jaroslav Třetina: Tel.: 226 220 313

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu