Vyhledávání

Ofenzíva Peugeotu na trhu elektrických vozů, podepsáno v Bruselu

Ofenzíva Peugeotu na trhu elektrických vozů, podepsáno v Bruselu

Ofenzíva Peugeotu na trhu elektrických vozů :
na autosalonu v Bruselu byly podepsány smluvní dokumenty se společnostmi Veolia a Greenwheels


U příležitosti autosalonu v Bruselu podepsal Peugeot dohody o záměru (Letter of Intention) týkající se nákupu elektrických vozidel a rozvoje služeb mobility se společnostmi Veolia a Greenwheels, které působí na území Evropy.

Mimo jiné bylo zpečetěno partnerství, kterým signatáři přistupují k evropskému projektu EVA (Electric Vehicles for Advanced Cities) - sdružení, jenž dnes čítá více než 20 evropských měst, automobilové konstruktéry, dodavatele elektrické energie v řadě zemí i výzkumné instituty.

Peugeot, první francouzská značka v počtu celosvětově přihlášených vozů v roce 2009 a historický aktér na trhu elektrických vozů, si k podpisu těchto smluv zvolil Brusel, sídlo hlavních evropských institucí. K dnešnímu dni již bylo přijato více než 2000 rezervací elektrického vozu Peugeot i0n, který bude na trh uveden v říjnu 2010 .

Podepsané smlouvy dokládají snahu značky Peugeot zajistit si vedoucí postavení v poskytování služeb mobility a získat v budoucnu významnou část trhu elektrických vozů, jehož podíl značka podle různých scénářů odhaduje v horizontu roku 2015 na 1,5 až 3 % celkového evropského trhu osobních vozů.

TŘI VÝZNAMNÍ EVROPŠTÍ AKTÉŘI Z RŮZNÝCH OBLASTÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Smlouvy podepsané p. Galesem, generálním ředitelem Automobiles Peugeot, byly uzavřeny s významnými partnery, jakými jsou skupina Veolia (Francie), společnost Greenwheels (Nizozemí) a projekt EVA.

Jedná se o subjekty, které působí v různých hospodářských odvětvích, což ukazuje rozmanitost potenciálního využití vozů s elektrickým pohonem a schopnost vozů přizpůsobit se různým profilům svých uživatelů.

Dohoda o záměru (Letter of Intention) se skupinou Veolia je založena na strategickém partnerství, které zahrnuje :
- dodání vozu Peugeot i0n za účelem představení nabídky smíšenému syndikátu Autolib;
- společné studie zaměřené na optimalizaci zatížení elektrických vozů.

Smluvní dokumenty za VEOLIA Transport, světovou jedničku v přepravě osob a služeb mobility, podepsal generální ředitel společnosti, p. Cyrille du Peloux, který prohlásil : „Spolupráce s Peugeotem zvyšuje naši možnost přinést do projektu Autolib inovativní a konkurenceschopnou nabídku. Tento projekt je v souladu s trendy dalšího vývoje společnosti Veolia v oblasti elektrických vozů a udržitelné mobility.“

Smlouva s Greenwheels ve spojení s účastí v projektu EVA navazuje na dlouhodobý vztah mezi Greenwheels a značkou Peugeot, v rámci něhož bylo této nizozemské společnosti v minulosti dodáno již více než 1000 vozidel.

Rozvoj elektrického pohonu a příležitosti spojené s inovativními službami zajištění mobility podnítily společnost Greenwheels k využití dlouholeté zkušenosti Peugeotu a zařazení modelu i0n do služeb „car sharing“, které tvoří jádro podnikatelských aktivit této společnosti. Předmětem smlouvy je bezprostřední využití několika set vozů na území Nizozemí (sídlo společnosti) a následně pokračovat zavedením vozu do nabídky v Německu a Velké Británii.

Gijs Van Lookeren Campagne ze společnosti Greenwheels, Start Up specializované v oblasti car sharing, signatář dohody o záměru, prohlásil : „Peugeot a Greenwheels dnes podepsaly dohodu o záměru, která společnosti Greenwheels zajistí dodávku vozů s elektrickým pohonem, mezi nimiž bude i Peugeot i0n. Obě naše společnosti se také společně připojily ke konsorciu Electric Vehicles for Advanced Cities (EVA), které dnes sdružuje již 23 evropských měst. Systém mobility Greenwheels spojuje do jednoho unikátního celku tzv. sdílené vozy (car sharing) propojené se sítí hromadné dopravy. A myslíme si, že právě Peugeot i0n s elektrickým pohonem je vůz ideálně uzpůsobený k tomu, aby se stal součástí tohoto systému mobility...“

„Podpisem těchto smluvních dokumentů a posílením aktivit B2B v příštích měsících si Peugeot zajišťuje rychlý nástup na nový trh elektrických vozidel. Peugeot je hlavním aktérem v oblasti globální mobility s nabídkou osobních a užitkových vozů, skútrů, jízdních kol a konkrétních služeb mobility.“, potvrdil p. Gales.Kontakt pro tisk:
www.peugeot-pressepro.com
Marc Bocqué: +33 1 40 66 47 05 / +33 6 802 18 703
marc.bocque@peugeot.com

Kontakt pro tisk v ČR
Radka Matthey \ +00420 724 106 111
radka.matthey@peugeot.com

Peugeot
Peugeot je jedinou značkou poskytující komplexní nabídku prostředků globální mobility: osobní a užitkové vozy, skútry, jízdní kola a široká nabídka servisních a doplňkových služeb. Celkem 10 000 prodejních míst ve 160 zemích světa reprezentuje spojení hledání dokonalosti a emocí pod značkou Peugeot. Značka vychází ze své 200leté tradice a v roce 2010 připravuje obměnu stylu, vizuální identity, doplňuje svou nabídku mobility a potvrzuje své mezinárodní ambice. Pokračuje ve svém rozvoji a uvádí na trh automobilovou specialitu RCZ, elektrický vůz iOn, v Číně model 408 a tři nové modely v Latinské Americe.

PR

 

Fotogalerie

Peugeot Partner electric

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu