OffROADSPORT CZ čeká Světový Pohár v Portugalsku

Rali Transiberico je jedinou soutěží světového poháru, která se odehrává na Evropské půdě. Z České republiky vyráží dvě posádky našeho týmu, aby se popraly se 120 soupeři na trati a nástrahami více jak 2000 km dlouhého závodu.

S vozy Mitsubishi Pajero Di-D budou startovat posádky Zapletal – Janáček a Pořízek – Korejz ve třídě T1 diesel. Loni zde Mirek Zapletal útočil na slušný bodový příděl, když jel okolo 6. místa, ale nakonec musel díky technice odstoupit. Letos se tedy pokusí o dojetí tohoto náročného podniku. I Zdeněk Pořízek má s touto soutěží zkušensoti, ale ještě se starým vozem Suzuki Jimny.

Loni dojel na 30.místě absolutně, což bylo s vozem s objemem motoru 1300 ccm neuvěřitelné. Ještě minulý víkend byly obě posádky na 3. závodu Maďarského mistrovství a skončili nakonec po boji na druhém a čtvrtém místě v absolutním pořadí. Vítězství a druhé místo v dieselech jim neuniklo.

Procházka se Studeným měli smolný víkend, který nakonec završili odstoupením na předposlední RZ pro závadu na zavěšení zadního levého kola. Mirek k tomu dodává: „Maďarsko bereme jako skvělý trénink pro Evropu a Svět. Je zde mnoho kvalitních týmů a tak nám patří zatím průběžné třetí místo v absolutním pořadí šampionátu. !

Na víc se současným vozem nemáme. I přesto jsem velmi spokojen. Speciálky byly po delší době dlouhé a vedly pěkným terénem. V sobotu ráno jsme neodhadli obutí vozu a na mokré trávě jsme vůz málem převrátili na bok, takže to mohlo dopadnout o moc hůř.“
Nyní jsou již týmy na cestě do vzdáleného Portugalska, kde na okruhu Estoril nedaleko Lisabonu proběhnout během středy technické a administrativní přejímky.

Pokusíme se vás z místa aktuálně informovat o celém dění a účinkování našich vozů v soutěži.