Vyhledávání

OMV má nové licence v SZ Evropě

Vstup do Norska, upevnění pozice ve Velké Británii
u            OMV ke všem licencím získala i odpovědnost hlavního operátora
 
OMV Aktiengesellschaft, přední ropná a plynárenská společnost ve střední Evropě, získala čtyři nové průzkumné licence – dvě v Norsku a dvě ve Velké Británii. Pro průzkumné a těžební aktivity skupiny OMV jsou tyto regiony klíčové. Norské licence umožní průzkum v Norském a Barentsově moři, zbylé dvě zpřístupní britské vody na západ od Shetlandských ostrovů. Všechny licence vykazují slibný potenciál pro budoucí růst.
 
„Získání těchto licencí je pro nás velkým úspěchem. I z toho důvodu, že prostředí v oblasti  severozápadní Evropy je velmi konkurenční. Co se průzkumu a těžby v této oblasti týče, působíme ve Velké Británii, Irsku, na Faerských ostrovech a nyní konečně i v Norsku,“ sdělil Helmut Langanger, člen představenstva OMV zodpovědný za průzkum a těžbu.  
Rozšíření pozice ve Velké Británii
Britské ministerstvo průmyslu a obchodu přidělilo OMV dvě oprávnění k průzkumu v rámci 24. licenčního kola. Zpřístupnilo tak území o ploše zhruba 1 800 km². OMV se na jeho průzkumu bude podílet z 50 %. O druhou polovinu se rozdělí partnerské společnosti Dana Petrolum (35 %) a Rocksource (15 %). První část průzkumného programu se zaměří na seismické aktivity.  
Důležitý vstup do Norska
OMV otevřelo svou norskou pobočku v březnu 2006. Licence k průzkumu jí přidělilo norské ministerstvo pro ropu a energii. Na průzkumu dvou bloků v Barentsově moři, které zpřístupnila jedna z licencí, se bude OMV podílet opět z 50 %. Jako partneři zde budou působit ještě společnosti RWE-Dea (30 %) a Petoro (20 %). Druhá licence umožní OMV průzkum jednoho bloku v Norském moři, a to ze 70 %. Zbylých 30 % připadlo společnosti Edison.
Vyvážené mezinárodní portfolio průzkumu a těžby
Společnost OMV disponuje vyváženým mezinárodním portfoliem průzkumných a těžebních projektů v 19 zemích ležících v 6 klíčových světových regionech: Podunají a Jadran, Severní Afrika, Severní moře, Střední východ, Austrálie/Nový Zéland a Rusko/oblast Kaspického moře. Objem těžby dosahuje přibližně 320 000 barelů ropného ekvivalentu za den a rezervy společnosti se pohybují okolo 1,4 miliardy barelů ropného ekvivalentu.
Další informace:
OMV (U.K.) Limited
OMV (U.K.) Limited je plně vlastněnou dceřinou společností OMV Aktiengesellschaft. Byla založena v roce 1987 a sídlí v Londýně. OMV (U.K.) Limited v současnosti působí na 10 nalezištích a má 37 licencí. Průměrná těžba se pohybuje okolo 13 000 barelů ropného ekvivalentu denně.
 
OMV Česká republika, s.r.o.
Skupina OMV působí v České republice od roku 1991prostřednictvím OMV Česká republika, s.r.o., s centrálou v Praze. Společnost se zabývá především prodejem pohonných hmot prostřednictvím svých čerpacích stanic.  Nejdůležitější událostí v historii firmy byla akvizice sítě čerpacích stanic Aral v říjnu 2005. Tím získala OMV 15,7% tržní podíl, a stala se tak jedničkou českého trhu. Síť 219 čerpacích stanic OMV v České republice přímo zaměstnává 116 lidí, nepřímo pak 1 800..
Všechny stanice jsou efektivně rozmístěné na dálnicích, frekventovaných silnicích a ve větších městech. Kromě pohonných hmot a motorových olejů nejvyšší kvality nabízejí svým zákazníkům další služby včetně nejmodernějších automyček a kaváren či restaurací. Současných 128 VIVA Shopů disponuje širokou nabídkou pečiva, občerstvení a přehledně řazeného sortimentu předmětů denní potřeby.
Skupina OMV je vedoucí ropnou a plynárenskou společností ve střední Evropě působící ve 13 středoevropských zemích.
 
OMV Aktiengesellschaft
OMV Aktiengesellschaft je jednou z největších rakouských průmyslových firem s volně obchodovatelnými akciemi. Její celkové tržby v roce 2005 činily 15,6 miliardy eur, počet zaměstnanců 5 226 a tržní kapitalizace cca 13 miliard eur. Co se týče rafinace a marketingu, je OMV aktivní ve 13 zemích. Průzkumné a těžební aktivity provádí OMV v 19 zemích pěti kontinentů. OMV skladuje zemní plyn a disponuje celkem 2000 km potrubního systému. Ročně přepraví 45 miliard metrů krychlových zemního plynu do zemí jako je Německo a Itálie. Skupina OMV vlastní i podíly v integrovaných chemických a petrochemických podnicích – 50 % ve společnosti AMI Agrolinz International GmbH a 35 % ve společnosti Borealis A/S, která je jedním z největších světových výrobců polyolefínů. Dále vlastní 51% podíl ve společnosti Petrom SA, 50% podíl ve společnosti EconGasGmbH, 45% podíl v rafinériích BAYERNOIL a 10 % v maďarské ropné a plynárenské společnosti MOL.
 
Po odkupu většinového podílu v největší rumunské ropné a plynárenské společnosti Petrom SA se společnost OMV stala největší ropnou a plynárenskou společností ve střední Evropě se zásobami ropy a zemního plynu přes 1,4 miliard barelů ropného ekvivalentu, denním objemem těžby 320 000 barelů a roční kapacitou rafinérií 26,4 milionů tun. OMV v současné době provozuje 2 509 čerpacích stanic ve 13 zemích. Tržní podíl skupiny v oblasti rafinace a prodeje v Podunají dosahuje 20 %.
Svoji pozici v Evropě OMV posílila i nedávnou akvizicí 34 % Petrol Ofisi, přední společnosti na tureckém trhu.
V červnu 2006 OMV založila OMV Future Energy Fund, plně vlastněnou pobočku, která má podporovat projekty zaměřené na obnovitelné zdroje energie. S více než 100 miliony eur má přispět k zahájení přeměny z ryze ropné a plynárenské společnosti na energetickou skupinu, která ve svém portfoliu počítá i s obnovitelnými energiemi.    
OMV: korporátní společenská odpovědnost
Společnost OMV se plně zavazuje, že bude plnit hodnoty stanovené ve vlastním kodexu. Jde především o spoluodpovědnost za sociální a životní prostředí ekonomicky slabých regionů. OMV si zakládá na tom, že se věnuje i záležitostem, které se k jejímu působení vztahují ekonomicky, sociálně a environmentálně. Všechny aktivity na podporu společenské odpovědnosti se zaznamenávají v půlročních zprávách vytvořených podle směrnic globální iniciativy k podávání zpráv (Global Reporting Initiative).
 
 
OMV
Tiskové oddělení:

 http://www.omv.com
 
Ewing Public Relations
Jan Hrabovský
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu