Vyhledávání

Opel je podle tradiční zprávy nejlepším německým producentem automobilů

Opel je podle tradiční zprávy nejlepším německým producentem automobilů

Quality Report 2008:
Opel je nejlepší německou automobilkou !

Opel je nejlepším německým producentem automobilů – to je jednoznačný závěr tradiční zprávy „Quality Report“, kterou pravidelně sestavuje respektovaný německý deník Auto Bild. Letošní zpráva „Quality Report 2008“ hodnotila celkem 22 automobilových značek z celého světa. A stejně, jako v letech 2005 a 2006, se Opel umístil na špičce v hodnocení spolehlivosti, dlouhodobé kvality i spokojenosti zákazníků.

„Kdo chce v hodnocení „Quality Report“ zaujmout tak vysokou pozici, musí „v průběhu řady let vykazovat zlepšování ve všech sledovaných disciplínách,“ shrnuje letošní výsledky list Auto Bild. Jeho ostře sledované zprávy „Quality Report“, které vycházejí už od roku 2001, poukazují na slabiny a nedostatky, které nezohledňují běžné testy nových automobilů v motoristických titulech. Právě proto si Auto Bild bere na mušku vozy ve stáří mezi třemi až sedmi roky.

Aktuální „Quality Report 2008“ hodnotí (na základě zkušeností asi 24 000 majitelů automobilů) tato základní kriteria:
• Výsledky testů respektované agentury TÜV
• Záruční podmínky
• Svolávací akce
• Zkušenosti čtenářů
• Výkony servisní sítě
• Výsledky dlouhodobých redakčních testů

Deník Auto Bild se už v únoru tohoto roku nijak netajil spokojeností s dlouhodobě testovaným (na 200 000 km) modelem Opel Astra 1.9 CDTi: „Mimořádně spolehlivý Opel – toto označení si vysloužila i naše testovací Astra,” psali redaktoři listu v závěrečném hodnocení.

Jen o pár měsíců později získala Astra OPC 2.0 Turbo/240 k nejvyšší ocenění v dlouhodobém testu na 100 000 kilometrů. „Ani jedna jediná závada nenarušila tuto reputaci. Tak skvělého výsledku dosud v historii našich dlouhodobých testů nedosáhl žádný jiný automobil,“ referoval Auto Bild.

A docela nedávno – v srpnu – německý magazín „auto motor und sport“ ohodnotil Zafiru 1.8 po ukončení dlouhodobého testu na 100 000 kilometrů, jako mimořádně solidní, spolehlivý a provozně hospodárný vůz. „Dost důvodů pro to, aby Opel znovu hrdě vztyčil vlaku!“ napsal magazín „auto motor und sport“.

PR

Ilustrační foto: Opel Insignia, česká premiéra, foto Karel Kolečko

 

Fotogalerie

Opel Insignia, česká premiéra v Praze 2008, foto K. Kolečko

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu