Vyhledávání

Po Epilogu okruhovém je tu také vrchařský epilog v Chuchli

Po Epilogu okruhovém je  tu také vrchařský epilog v Chuchli

Vrchařský epilog

V sobotu 24. října budou mít diváci možnost vidět v Chuchli závody automobilů do vrchu. Zatímco v sezóně, neděli co neděli, míří návštěvníci na dostihové závodiště shlédnout živé koně, tentokrát budou moci sledovat koně pod kapotami automobilů. Na trati z Velké Chuchle do Slivence dlouhé 2 300 metrů si dají dostaveníčko účastníci ÚAMK Českého amatérského mistrovství závodů automobilů do vrchu B&B cup a jejich hosté.

Zajímavou podívanou slibuje fakt , že závod je volný, nezapočítává se do celkové klasifikace a většině automobilových disciplín sezóna skončila, to, spolu se snadnou dosažitelností pro závodníky z Prahy a blízkého okolí, nahrává tomu, že uvidíme zajímavá jména.Start již přislíbil autokrosař Petr Turek, který v době psaní tohoto článku bojoval v Itálii o svůj další evropský titul. Další autokrosař, dnes již na závodnickém odpočinku, Bořík Tlášek, obohatí kategorii historiků o Alfu Romeo Montreal.

Ve všech třídách panuje velká konkurence přinášející napínavé závodění. K nejpřitažlivějším momentům patří souboje v nejsilnějších třídách, sériových i závodních aut, kde probíhá velký boj mezi značkami Mitsubishi Lancer a Subaru Impreza. K ozdobám seriálu patří skupina historických aut. Vedle pestré palety závodních škodovek zde mohou diváci vidět i slavné značky historie jako Mini Cooper, Renault Alpine, BMW 2002, Audi Quattro, Porsche 911 a další. A nelze pominout několik, doslova legend, zde startujících. Např. M. Adámek, J. Srnský, Z.Ponec, J.Hák, J. Chmelař jsou zárukou hodnotné podívané!

Závod startuje v sobotu 24. 10. ráno dvěma tréninkovými jízdami od startu ve Velké Chuchli na náměstí Omladiny. Cíl závodu je ve Slivenci. Po polední přestávce odstartují vozy ke dvěma závodním jízdám. Pořadatelé a jezdci diváky srdečně zvou a zároveň prosí, aby respektovali pokyny pořadatelů a aby se chovali rozumně a ukázněně. Vstup je zdarma, promotér pro diváky připravil též zdarma program a průvodce sezónou. V parkovišti závodních vozů, které bude na parkovišti dostihového závodiště by pořadatelé rádi připravili výstavku historických a závodních aut.

Pokud nějakým disponujete, přivezte ho ukázat a pochlubit se fandům automobilové techniky.Promotér seriálu, radotínský závodník Eda Patera, děkuje starostovi MČ Velká Chuchle panu Stanislavu Freslovi za významnou pomoc při přípravě a organizaci závodu. Podrobnější informace o programu, startovní listině a celém seriálu najdete na webových stránkách www.edda.cz/mscrdovrchu/.

PR

 

Fotogalerie

Požár garáže a závdnícch vozů Vojáčkova týmu, foto hasiči

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu